otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Program współpracy został przyjęty

Radni Rady Powiatu w Jarocinie na październikowej sesji uchwalili "Program współpracy Powiatu Jarocińskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2006 rok". Program wcześniej zyskał również akceptację przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu jarocińskiego.

31 października 2005
Informacje ogólne

Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów i studentów z powiatu jarocińskiego

W miesiącu wrześniu Starosta Jarociński złożył wnioski do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu o przyznanie stypendiów dla 14 uczniów i 6 studentów z terenu powiatu jarocińskiego.

31 października 2005
Informacje ogólne

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarocinie

Komisja Promocji, Edukacji Publicznej, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu w Jarocinie w dniu 24 października br. odbyła swe posiedzenie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie. Radni zapoznali się z warunkami lokalowymi placówki. Dyrektor Poradni Radosława Suszczyńska przedłożyła członkom komisji informację o realizacji przez Poradnię zadań za trzy kwartały 2005 roku. O specyfice swojej pracy opowiedzieli też zatrudnieni w poradni pedagog i psycholog.

27 października 2005
Informacje ogólne

II Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej

przeglad_kultury2005_1.jpg

W sobotę 22 października br. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej.

24 października 2005
Informacje ogólne

Konkurs na najlepszą potrawę regionalną

potrawa_regionalna2005.jpg

W sobotę 22 października podczas II Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej Powiatu Jarocińskiego w Potarzycy odbył się Konkurs na najlepszą potrawę regionalną. Podobnie jak w ubiegłym roku do konkursu stanęły cztery Koła Gospodyń Wiejskich: Koło Gospodyń Wiejskich w Ciświcy, Koło Gospodyń Wiejskich w Golinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Noskowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Potarzycy.

24 października 2005
Informacje ogólne

Dobre wyniki w biegach przełajowych

biegi_przelajowe2005_6.jpg18 października w Racocie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze na zawodach w poszczególnych kategoriach zaprezentowali się reprezentanci powiatu jarocińskiego.

24 października 2005
Informacje ogólne

Komputer dla wojska

wojsko_komputer1.jpgW trakcie swego posiedzenia w dniu 18 października br. Zarząd Powiatu Jarocińskiego przekazał Dowódcy 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie sprzęt komputerowy o wartości blisko 5.000 zł.

20 października 2005
Informacje ogólne

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

dzien_edukacji_narodowej2005_1.jpg

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

14 października 2005
Informacje ogólne

Przełaje w jarocińskim parku

biegi_przelajowe2005_1.jpg

Piękna jesienna pogoda sprzyjała rozegranym w dniu dzisiejszym Mistrzostwom Powiatu Jarocińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

11 października 2005
Informacje ogólne

Szybki postęp prac w jarocińskim szpitalu

szpital_mury1.jpg

Szybko postępują prace przy rozbudowie jarocińskiego szpitala. Nie minął jeszcze miesiąc od wmurowania kamienia węgielnego, a wykonawca prac budowlanych "Hydrobudowa 9" z Poznania zakończyła już prace murowe pierwszej kondygnacji nowego budynku oraz wylała strop. Ukończono już też prace murarskie przy podszybiu wind. Aktualnie trwają prace przy wznoszeniu drugiej kondygnacji budynku diagnostyczno-zabiegowego, którego powierzchnia wyniesie 2.431,7 m2.

szpital_mury2.jpg

11 października 2005
Informacje ogólne

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie w przebudowie

dps1.jpg
Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie (Pałac).

W Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie w szybkim tempie postępują prace związane z rozbudową i przebudową ośrodka. W wyniku negocjacji wyłoniono wykonawcę robót, którym została firma "Rem-Bud" z Jarocina. Inwestycja o wartości 1.500.000 zł zostanie sfinansowana z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (kwota 700.000,00 zł) oraz środków powiatu jarocińskiego (800.000 zł).

10 października 2005
Informacje ogólne

Młode projektantki przedstawiają swe propozycje

odziez2005_1.jpg

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zorganizował piątą już edycję międzyszkolnego konkursu "Na Najlepszy Projekt Odzieży Wieczorowej". W konkursie reprezentowane były prace uczennic siedmiu szkół:

07 października 2005
×