XXX Sesja Rady Powiatu w Jarocinie

W dniu 18 sierpnia br. odbyła się XXX Sesja Rady Powiatu w Jarocinie. Do najistotniejszych postanowień sesji należały:

1. Podjęcie uchwały w sprawie pozytywnego zaopiniowania projektu programu restrukturyzacyjnego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zamian w budżecie powiatu na 2005 rok. Zwiększeniu o 1.318.200,00 zł. ulegną dochody z tytułu między innymi dotacji oraz większej niż planowano sprzedaży tablic rejestracyjnych i druków dotyczących rejestracji pojazdów. Z tytułu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ze środków Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwotę 700.000,00 zł. przeznaczono na realizowaną w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie rozbudowę i przebudowę budynków ośrodka w zakresie dostosowania ich do potrzeb rehabilitacji i terapii osób niepełnosprawnych. Udział powiatu w tym przedsięwzięciu wyniesie ogółem 800.000,00 zł a w całości na ten cel przeznaczone zostanie 1.500.000,00 zł.

24 sierpnia 2005

Pół setki sprawdzonych pomysłów na biznes - Blaski i cienie bycia na swoim

rzeczpospolita.gifPotrzebne są nie tylko pieniądze, ale i dobry plan. Rzeczpospolita podpowiada, ile trzeba mieć w kieszeni, aby wystartować.

Specjaliści, których szuka zagranica

Polskę czeka drenaż mózgów, czyli wyjazd osób z wyższym wykształceniem za pracą do krajów UE. W najbliższych latach może rocznie uciekać nawet pięć procent absolwentów - ubolewa "Życie Warszawy".

23 sierpnia 2005

Zmiana zasad odliczania VAT przy zakupie samochodów

Wkrótce wchodzą nowe zasady odliczania VAT przy zakupie samochodów i ich eksploatacji (odliczenia vat od zakupionego paliwa). Co się zmienia?

Darmowe autostrady...

Od 1 września kierowcy ciężarówek nie będą płacić za przejazdy po autostradach - poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na swoich stronach internetowych.

23 sierpnia 2005

Szkolenia w zakresie ochrony środowiska

Od 16 sierpnia br. przedsiębiorcy i ich pracownicy poprzez stronę internetową www.ekoszkolenia.pl oraz infolinię 0 801 900 930 mogą zgłaszać się na szkolenia w zakresie ochrony środowiska. Szkolenia oferowane są na terenie całego kraju w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Bezpłatne szkolenie

Informujemy o bezpłatnym szkoleniu "Prowadzenie i rozwój gospodarstw specjalizujących się w produkcji żywca wieprzowego w aspekcie racjonalizacji wykorzystania podstawowych czynników produkcji i zgodnie z wymogami UE" przeznaczonym dla producentów trzody chlewnej, w wieku do 55 lat, będących właścicielami, współwłaścicielami, następcami lub dzierżawcami gospodarstwa nastawionego na chów trzody chlewnej.

Organizatorzy gwarantują nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Zobacz szczegółowe informacje Zobacz szczegółowe informacje (72.01 KB)

Pobierz formularz zgłoszenia Pobierz formularz zgłoszenia (88.61 KB)

Pobierz formularz zgłoszenia Pobierz formularz zgłoszenia (158.00 KB)

Święto Wojska Polskiego

15sierpnia2005_1.jpg

W dniu 12 sierpnia 2005 roku przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz organizacji kombatanckich złożyli kwiaty na grobach wojennych z lat 1920-1921, znajdujących się w kwaterze na jarocińskim cmentarzu. Kwiaty składane były z okazji Święta Wojska Polskiego.

12 sierpnia 2005

Opieka na wysokim poziomie

dps1.jpg
Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie (Pałac).

Powiat jarociński otrzymał 700 tys. złotych bezzwrotnej dotacji na remont Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Są to pieniądze przyznane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji mieszkanek.

11 sierpnia 2005

Karta etyki

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie mając na uwadze normy i wartości obowiązujące w służbie publicznej opracowali i wdrożyli w życie kartę etyki zawodowej. Za pośrednictwem ankiety wybrali najważniejsze zasady, w myśl których podstawowym przesłaniem jest dbałość o dobro jarocińskiej, powiatowej wspólnoty samorządowej. Karta została przyjęta do akceptującej wiadomości przez Zarząd Powiatu w Jarocinie.

11 sierpnia 2005

Podatnicy utracą prawo korygowania VAT

Tysiące podatników utracą wkrótce prawo korygowania VAT. Ustawodawca, poprawiając przepisy Ordynacji podatkowej, ograniczył jedno z podstawowych uprawnień, jakim jest możliwość poprawiania błędów - pisze "Gazeta Prawna".

05 sierpnia 2005

E-faktury już obowiązują

W dniu 4 sierpnia weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur elektronicznych.

05 sierpnia 2005