otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Starostwo współpracuje z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

Starostwo Powiatowe w Jarocinie rozpoczęło współpracę z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Uroczystego podpisania porozumienia dokonali Jacek Koralewski - wiceprezes Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz Starosta Jarociński - Sławomir Wąsiewski.

warp.jpg

09 listopada 2004
Informacje ogólne

I Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy oraz przy współorganizacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie 23 października br. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej, w którym udział wzięły wszystkie zespoły folklorystyczne oraz twórcy ludowi z terenu powiatu jarocińskiego. Na jarocińskiej scenie swe umiejętności zaprezentowali: "Noskowiacy", "Ciświczanie", "Goliniacy", "Potarzyczanki" oraz "Snutki". W holu natomiast swe rękodzieła prezentowali tutejsi twórcy - podziwiać można było przepiękne snutki, frywolitki, rzeźby z drewna, a także owoce terapeutycznych zajęć prowadzonych przez Warsztaty Terapii zajęciowej z Jarocina.

przeglad_kultury2004.jpg

09 listopada 2004
Informacje ogólne

Komputery dla policji

Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań jakie wytyczyły sobie władze powiatu jarocińskiego. To z tego względu budżet powiatu sukcesywnie wspiera działania Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Łącznie, w ciągu czterech ostatnich lat, samorządy z terenu powiatu jarocińskiego przeznaczyły na dofinansowanie jarocińskiej policji ok. 254 tys. zł, z czego ok. 185 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu jarocińskiego.

05 listopada 2004
Informacje ogólne

Parking przy geodezji

geodezja_parking.jpg

W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z budową parkingu przy Wydziale Geodezji Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy ul. Kościuszki 10.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

Prace na Bema rozpoczęte

drogi_bema1.jpgW ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie drogi powiatowej na ulicy Bema w Jarocinie. "Zdecydowaliśmy się na remont tej drogi odpowiadając na liczne głosy mieszkańców osiedla Konstytucji 3 Maja i ulicy Bema. Inwestycja z pewnością ułatwi dojazd do bloków" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski. Jednocześnie na ulicy Bema trwają prace związane z budową parkingu. "Przedsięwzięcie jest wynikiem porozumienia starostwa i Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie" - dodaje starosta.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

Bezpieczniej na Żerkowskiej

W ostatnim czasie zakończono prace związane z remontem chodnika przy ulicy Żerkowskiej w Jarocinie. Pieniądze na remont pochodziły z budżetu powiatu.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

10 milionów dla jarocińskiego szpitala

szpital_projekt.jpg

Ponad 10 milionów złotych udało się pozyskać władzom powiatu jarocińskiego na modernizację jarocińskiego szpitala. Zaplanowana od kilku lat inwestycja jest niezbędna by sprostać obowiązującym standardom i wymogom zawartym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.

21 października 2004
Informacje ogólne

Nagrody dla nauczycieli z powiatu jarocińskiego

W 2004 roku na wniosek starosty jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymali - Aneta Woźniak z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz Marek Krzyżostaniak - Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Natomiast Złote Krzyże Zasługi otrzymali Radosława Suszczyńska - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Romuald Gruchalski - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

20 października 2004
Informacje ogólne

Posprzątali świat

9200 uczestników z terenu powiatu jarocińskiego, głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w kolejnej edycji akcji "Sprzątanie świata - Polska 2004". Do tegorocznej kampanii włączyła się również Komenda Hufca ZHP w Jarocinie. Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie dołożył do przedsięwzięcia ponad 5 000 zł.

20 października 2004
Informacje ogólne

Informacja o stypendiach dla uczniów i studentów

Wnioski o przyznanie stypendium dla studentów w ramach Działania 2.2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie były przyjmowane od uczniów od dnia 06.08. do dnia 13.09.2004r., natomiast od studentów od dnia 06.08. do dnia 30.09.2004r.

11 października 2004
Informacje ogólne

Coraz lepsze chodniki przy drogach powiatowych

Wśród tegorocznych nakładów związanych z poprawą stanu chodników przy drogach powiatowych zaplanowano w budżecie powiatu jarocińskiego 200 tys. zł. "Za tę kwotę zakupiona została kostka brukowa przeznaczona na budowę chodników. Każda z gmin naszego powiatu otrzymała kostkę o równowartości 50 tys. zł." - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

24 września 2004
Informacje ogólne

Turniej Tenisa Stołowego

od_aten7.jpgW ramach programu "Od Aten do Jarocina", 18 września br. rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego.

Rozgrywki przeprowadzono w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Podczas turnieju obecny był również Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, który wręczył medale zwycięzcom turnieju.

Wyniki turnieju Wyniki turnieju (215.03 KB)

23 września 2004
×