otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Będzie chodnik w Sławoszewie

chodnik_slawoszew.jpg

Prace związane z budową chodnika przy drodze powiatowej w Sławoszewie trwają od dwóch lat. Być może uda się je zakończyć przed 22 sierpnia, na kiedy to zaplanowano w Sławoszewie Dożynki Wiejskie. Inwestycja powstaje przy współpracy powiatu jarocińskiego z gminą Kotlin.

13 sierpnia 2004
Informacje ogólne

Złożenie kwiatów

powstanie_warszawskie2004.jpgW związku z przypadającą 1 sierpnia rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, delegacja powiatu jarocińskiego złożyła kwiaty pod tablicą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

Tablica upamiętnia Ewelinę Łaniewską - żołnierza AK, która zginęła 29 września 1944 roku na Żoliborzu.

W skład delegacji weszli (na zdjęciu od lewej): Jolanta Mejzińska - wicestarosta jarociński, Jan Jajor - przewodniczący komisji oświaty Rady Powiatu w Jarocinie, Róża Spychaj - przedstawiciel Związku Sybiraków w Jarocinie oraz Czesław Robakowski - przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie.

30 lipca 2004
Informacje ogólne

38. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych - KAZIMIERZ 2004

kazimierz2004_1.jpg

Pod koniec czerwca Zespół Śpiewaczy "Ciświczanie" przebywał w Kazimierzu nad Wisłą. Zespół reprezentował Południową Wielkopolskę podczas 38. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Z "CIŚWICZANAMI" do Kazimierza pojechali państwo Genowefa Dopiera-Osuch i Bogdan Osuch, którzy prezentowali swoje wyroby na kazimierskich targach sztuki ludowej. Wyjazd mógł dojść do skutku dzięki wsparciu finansowemu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, które opłaciło akredytację oraz Starostwa Powiatowego w Jarocinie, które pokryło koszty transportu zespołu.

01 lipca 2004
Informacje ogólne

Towarzyski mecz w Kutnie

kutno.jpgWe wtorek 15 czerwca, reprezentacja powiatu jarocińskiego w piłce nożnej "Trampkarzy" złożona z zawodników "Jarota"; Kotlin-Jarocin (rocznik 1989) rozegrała wyjazdowy mecz towarzyski w Kutnie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, których reprezentowali starsi zawodniczy (rocznik 1987-88). Niewątpliwą atrakcją tego spotkania, oprócz doskonałej nawierzchni, było rozegranie meczu przy sztucznym oświetleniu. Poza rywalizacją sportową, gospodarze przygotowali dla naszych zawodników szereg atrakcji.

18 czerwca 2004
Informacje ogólne

Szkolenie dla psychologów pt. "DOSKONALENIE DIAGNOZY PSYCHOLOGICZNEJ"

szkolenie_ppp.jpgPonad czterdziestu psychologów z Krotoszyna, Kępna, Pleszewa, Środy, Ostrzeszowa, Ostrowa oraz Jarocina uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez jarocińską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Szkolenie pt. "Doskonalenie diagnozy psychologicznej" odbyło się 16 czerwca o godzinie 9.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

18 czerwca 2004
Informacje ogólne

IV Prezentacje Kultury Wielkopolski

4prezentacje_kultury.jpgW minioną niedzielę, 6 czerwca, po raz czwarty odbyły się "Prezentacje Kultury Wielkopolski". Impreza, która na stałe wpisała się już w kalendarz kulturalny Wielkopolski, w tym roku zorganizowana została w Krotoszynie. Reprezentacja powiatu jarocińskiego zajęła 3 miejsce.

Protokół Jury Protokół Jury (76.88 KB)

07 czerwca 2004
Informacje ogólne

Od Aten do Jarocina

od_aten1.jpg

Inauguracja projektu "Od Aten do Jarocina..." odbyła się na jarocińskim stadionie miejskim 1 czerwca 2004r.

To wielkie święto sportu trwać będzie XX tygodni, w czasie których promowane będą idee olimpizmu i zasad fair play we współpracy sportowej i kulturalnej młodzieży.

04 czerwca 2004
Informacje ogólne

Rekordowa ilość prac w konkursie "Śmieciom - STOP!"

smieciom2004_1.jpgRowery górskie, sprzęt audio, aparaty fotograficzne były głównymi nagrodami dla uczestników konkursu proekologicznego "Śmieciom-STOP!". W piątej edycji konkursu do Starostwa Powiatowego w Jarocinie wpłynęła rekordowa ilość prac konkursowych.

04 czerwca 2004
Informacje ogólne

20 lat Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

20lat_zss_1.jpgMiniony okres, to czas ciężkiej, ale niezwykle potrzebnej, pracy wielu osób tworzących szkołę. Efekt tej pracy jest jednak imponujący. Dziś Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie jest miejscem, do którego dzieci i młodzież przychodzą z wielką radością. Piękna, kolorowa i zadbana szkoła, dzięki swojemu specyficznemu klimatowi, jest dla nich drugim domem. - powiedział Sławomir Wąsiewski podczas uroczystości z okazji XX-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

21 maja 2004
Informacje ogólne

Wizyta Jana Kułakowskiego

kulakowski.jpgW miniony czwartek, na terenie powiatu jarocińskiego gościł pan profesor Jan Kułakowski. Podczas swojego pobytu spotkał się ze Starostą Jarocińskim Sławomirem Wąsiewskim. Na zakończenie wizyty, starosta wręczył gościowi pamiątkowy album fotograficzny, prezentujący okolice naszego powiatu.

21 maja 2004
Informacje ogólne

Dzień Zwycięstwa

8maja2004_1.jpg

W dniu 8 maja br., z okazji 58. rocznicy zakończenia II wojny światowej, władze samorządowe oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich złożyli kwiaty przy pomniku w Parku Zwycięstwa.

17 maja 2004
Informacje ogólne

V Powiatowy Turniej w Strzelaniach Myśliwskich

Na Powiatowej Strzelnicy Myśliwskiej w Bachorzewie rozegrany został "V Powiatowy Turniej w Strzelaniach Myśliwskich". W zawodach, które odbyły się 3 maja, wzięły udział drużyny reprezentujące sześć kół łowieckich ze wszystkich gmin powiatu jarocińskiego.

06 maja 2004
×