otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Posiedzenie nowej Rady Społecznej przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie

W piątek, 8 sierpnia, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczy akty powołania nowym członkom Rady Społecznej działającej przy ZZOZ w Jarocinie.

07 sierpnia 2003
Informacje ogólne

Program Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego

W jarocińskim starostwie trwają prace nad opracowaniem "Programu Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego". Dokument powstaje przy szerokiej konsultacji społecznej. W gronie współtworzących go osób znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, inspekcji, branżowych stowarzyszeń przedsiębiorców i rolników, służb doradczych oraz oświaty.

07 sierpnia 2003
Informacje ogólne

Chodnik przy drodze nr 12

Gmina Jarocin i powiat jarociński przygotowują wspólne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu w sprawie współdziałania przy inwestycjach drogowych.

Dzięki takiej współpracy w 2004 roku zostanie wybudowany chodnik wzdłuż drogi krajowej nr 12 od ul. Nowe Parcele do ul. Wybudowanej (około 300 m).

18 lipca 2003
Informacje ogólne

II Wystawa Sztuki Ludowej i VI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

2wystawa_sztuki1.jpgW ostatnią niedzielę czerwca Jarocin tętnił folklorem. Od rana za sprawą II Wystawy Sztuki Ludowej - Jarocin 2003. Po południu za sprawą VI Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

11 lipca 2003
Informacje ogólne

III Prezentacje Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski - wyniki

Reprezentacja powiatu jarocińskiego zdobyła główną nagrodę III Prezentacji Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski.

W prezentacjach wzięły udział powiaty wolsztyński, gostyński, kościański, krotoszyński, jarociński i leszczyński (grodzki). Impreza odbyła się w jarocińskim amfiteatrze i trwała dwa dni.

12 czerwca 2003
Informacje ogólne

"Nowe horyzonty Unii Europejskiej"

Pod adresem http://www.provincia.fr.it/nuovi_orizzonti/Home.htm dostępna jest strona dotycząca seminarium szkoleniowego "Nowe horyzonty Unii Europejskiej. Promocja rolnictwa Biologicznego: doświadczenie na terenie Polskiej wsi". Seminarium odbyło się w dniach 19-22 listopada 2002r. w ramach współpracy między powiatem jarocińskim a prowincją Frosinone we Włoszech.

06 czerwca 2003
Informacje ogólne

"ŻYJ ZDROWO"

Choroby układu krążenia są w skali światowej jedną z najgroźniejszą epidemii. W Polsce są przyczyną 40% wszystkich zgonów wśród mężczyzn i 35% wszystkich zgonów wśród kobiet.

Występowanie chorób układu krążenia zwłaszcza u osób w średnim wieku jest ściśle związane ze stylem życia a więc: palenie tytoniu, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność fizyczna, nadciśnienie tętnicze, stres.

26 maja 2003
Informacje ogólne

Jarocin dla Europy

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało dofinansowanie z programu PHARE 2001 (ponad 7 tysięcy euro) na organizację cyklu imprez plenerowych pod wspólną nazwą "Jarocin dla Europy".

Partnerami w organizacji projektu są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach, Stowarzyszenie "Praca - Integracja - Samorządność", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie Filia nr 1 "Pod Ratuszem", kluby europejskie z gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

20 maja 2003
Informacje ogólne

Kandydat na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Przemysław Masłowski jest kandydatem na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie.

20 marca 2003 r. komisja konkursowa pod przewodnictwem Jolanty Mejzińskiej - wicestarosty, pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę na to stanowisko.

24 marca 2003
Informacje ogólne

Rozstrzygnięcie konkursu na kierownika PUP

Konkurs na Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie wygrał mieszkaniec Jarocina - Grzegorz Fengler.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Jolanta Mejzińska uznała przedstawioną przez niego wizję funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie za ciekawą. Starosta powoła nowego kierownika w ciągu miesiąca.

06 marca 2003
Informacje ogólne

Szukaj pracy w Internecie

pup.gifMamy pomyślną wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego. To nowe udogodnienie przyspieszy dostęp do informacji na temat rynku pracy.

Od 15 lipca br. można szukać pracy na stronach internetowych powiatu jarocińskiego. Wystarczy wpisać adres praca.powiat-jarocinski.pl i na ekranie monitora pojawią się oferty pracy - aktualnie dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie. Strona będzie na bieżącą aktualizowana przez pracowników jarocińskiego starostwa i urzędu pracy.

16 lipca 2002
Informacje ogólne

Moment z Perfectem

Na "TEN MOMENT" z PERFECTEM czekaliśmy długo. A potem wszystko działo się diabelsko szybko, w nerwowej aurze, w powszechnym zakręceniu. I ten przeklęty deszcz, który od kilku dni spędzał nam sen z powiek. Ale w niedzielę 2 czerwca Perfect przegonił chmury nad Jarocinem i tak już było do końca. Płynące ze sceny emocje docierały do 10-tysięcznego tłumu. Ten koncert obudził w nas tęsknotę za atmosferą rockowych festiwali, tych prawdziwych, tych perfekcyjnych.

03 czerwca 2002
×