INNOWACYJNA FIRMA

9 października 2018 r. w Pleszewie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje spotkanie dla przedsiębiorców z cyklu "Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich" z udziałem Minister Andżeliki Możdżanowskiej, Pełnomocnika Rządu ds. MŚP

02 października 2018

UMOWA Z WOJEWODĄ ws KARETKI PODPISANA

26 wrzesień 2018 - podpisanie umowy dot. dofinansowania zakupu nowej karetki dla jarocińskiego szpitala

28 września 2018

KOLEJNA POWIATOWA INWESTYCJA DROGOWA Z DOFINANSOWANIEM

Powiat Jarociński pozyskał kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych. Otrzymane dofinansowanie w wysokości ponad 2,1 mln zł zostanie przeznaczone na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Dobieszczyzna – Sucha – Parzew” w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

27 września 2018

ZA MOSTEM W MAGNUSZEWICACH

Powiat Jarociński w odpowiedzi na ogłoszony przez Wojewodę Wielkopolskiego nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach programu wieloletniego pn.: Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" - złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4202 na odcinku Magnuszewice – Kotlin. Planowany koszt przebudowy drogi to ponad 7 mln zł, z czego powiat zawnioskował o maksymalne dofinansowanie tj. 3 mln zł.

27 września 2018

W MAGNUSZEWICACH KOLEJNY ETAP PRAC PRZEBUDOWY MOSTU ROZPOCZĘTY

Trwają dalsze prace związane z przebudową mostu w Magnuszewicach.

20 września 2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jubileuszowa 25. akcja „Sprzątanie świata – Polska 2018” odbędzie się w dniach 21 - 23 września 2018 r. pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA!”.

19 września 2018

UROCZYSTOŚCI ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA

17 września władze Powiatu Jarocińskiego uczestniczyły w uroczystości z okazji 79 rocznicy agresji Rosji bolszewickiej na Polskę. Na pamiątkę tamtych wydarzeń ustanowiony został Światowy Dzień Sybiraka.

18 września 2018

BEZPIECZNE DROGI - AKCJA SPOŁECZNA

Ogólnopolska akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” została objęta Patronatem honorowym - Krajowego Duszpasterza Kierowców.

13 września 2018

INTEGRACJA oraz 70 URODZINY

W Domu Pomocy Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie z okazji obchodów 70-lecia tejże placówki odbył się piknik pod nazwą „Integracja z Kulturą Razem”.

13 września 2018

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu prowadzi nabór do...

12 września 2018

PRZETARG NA NOWA KARETKĘ

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na zakup nowej karetki dla jarocińskiego szpitala. Na to zadanie wojewoda Wielkopolski przyznał 300 tys. złotych, a 128 tys. zł wyłoży Powiat z własnego budżetu.

07 września 2018

PODZIĘKOWANIA ZA BIAŁE NIEDZIELE

„Białe niedziele” organizowane przez jarociński szpital wspólnie z Powiatem okazały się strzałem w dziesiątkę. Do tej pory odbyły się już trzykrotnie. Dzięki tym akcjom mieszkańcy powiatu jarocińskiego mieli możliwość zrobienia bezpłatnych badań lub zasięgnięcia konsultacji lekarskich

07 września 2018