otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

JAROCIŃSKI INFORMATOR POWIATOWY nr 7 lipiec 2018

"JAROCIŃSKI INFORMATOR POWIATOWY" nr 7 / lipiec 2018r. Kolejny numer Jarocińskiego Informatora Powiatowego dociera już do Państwa domów...

14 sierpnia 2018
Informacje ogólne

DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO

14 SIERPNIA 2018 - OBCHODY ŚWIĘTA NA TERENIE JAROCIŃSKIEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

14 sierpnia 2018
Informacje ogólne

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - PUNKT KONSULTACYJNY

Informujemy o spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 17 sierpnia 2018 r. o godz. 800 – 1030 w sali nr 30 znajdującej się na parterze w budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10 w Jarocinie.

13 sierpnia 2018
Informacje ogólne

62. SESJA RADY POWIATU

8 sierpnia br. zebrała się już po raz 62. w tej kadencji Rada Powiatu Jarocińskiego.

09 sierpnia 2018
Informacje ogólne

NOWA KARETKA DLA SZPITALA W JAROCINIE

300 tys. od Wojewody Wielkopolskiego i 75 tys. z budżetu Powiatu Jarocińskiego przeznaczone zostanie na zakup nowej karetki dla szpitala w Jarocinie - informuje Stanisław Martuzalski z Zarządu Powiatu - "Nasze działania w sprawie karetki kończą się sukcesem.".

09 sierpnia 2018
Informacje ogólne

WWW.MYZBIERAMY.PL

www.MyZbieramy.pl - poczuj radość zbierania. Warto zaprosić na zbieranie dla... siebie - bezpłatny portal dla rolników myzbieramy.pl. W tym roku brakuje pracowników do zbioru, ceny w skupie są niskie i jest obawa, że dużo owoców, warzyw zgnije na polu. Aby do tego nie doszło rolnicy mogą skorzystać z pomysłu bardzo popularnego np. w USA, Kanadzie, Niemczech. Wystarczy po prostu zaprosić osoby, aby dla siebie pozbierały i zapłaciły za owoce, warzywa od razu rolnikowi na polu. Taką możliwość zaproszenia daje stworzony w tym celu bezpłatny portal MyZbieramy.pl

30 lipca 2018
Informacje ogólne

ALERT METEO - UPAŁÓW CIĄG DALSZY...

Trwają niesamowite upały i jest to dla wielu osób bardzo uciążliwe. Tak wysoka temperatura powoduje złe samopoczucie, zmęczenie, nadmierne pocenie się, ale także może być niebezpieczne dla zdrowia. Upały są niebezpieczne w szczególności dla osób starszych i dzieci. Prognozuje się na najbliższe dni, że temperatura maksymalna w dzień może wahać się od 30°C do 33°C. Temperatura w nocy od 19°C do 21°C. IMGW wydał w związku z aurą ostrzeżenie drugiego stopnia. Możliwe też gwałtowne z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h; miejscami możliwy grad.

30 lipca 2018
Informacje ogólne

DECYZJA BURMISTRZA... CZY RACJONALNA ?

TEODOR GROBELNY, Starosta Jarociński, o decyzji Burmistrza Jarocina: "Dlaczego Burmistrz podjął taką decyzję? Naprawdę ciężko wytłumaczyć... Powiat Jarociński i Gmina Jarocin od samego początku bardzo aktywnie działały w ramach tego Stowarzyszenia Droga S11. A teraz kiedy Jarocin ma już obwodnicę, Burmistrz Pawlicki nagle wycofuje Gminę Jarocin z tego stowarzyszenia… Czyżby zapomniał, że Jarocin od lat czeka na przebudowę drogi nr 11 i szybkie połączenie drogowe z Poznaniem? Takie działania stawiają Jarocin w złym świetle i podkopują zaufanie partnerów do władz jarocińskich. Niestety Burmistrz Pawlicki chyba zapomniał, że jego stanowisko w tej sprawie – nie jest stanowiskiem władz Powiatu. My nadal podtrzymujemy współdziałanie w ramach stowarzyszenia Drogi S11, by ta nowoczesna, czteropasmowa wreszcie droga powstała".

19 lipca 2018
Informacje ogólne

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

W piątek, 27 lipca w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Powstańców Wielkopolskich 16 - mieszkanki Jarocina będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

18 lipca 2018
Informacje ogólne

61. SESJA RADY POWIATU

Dzisiaj 16 lipca 2018 odbyła się LXI SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO.

16 lipca 2018
Informacje ogólne

ROBOTY DROGOWE

W związku z planowanym wykonaniem nowej nawierzchni na przebudowywanej drodze Dobieszczyzna - Sucha - Parzew nastąpią utrudnienia w ruchu.

11 lipca 2018
Informacje ogólne

METEO ALARM - SILNE OPADY DESZCZU

Na terenie powiatu jarocińskiego prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z silnymi porywami wiatru.

10 lipca 2018
×