Jaraczewo z pomnikiem Powstańców Wielkopolskich

Dodano 30 grudnia 2022, wpis archiwalny Jaraczewo z pomnikiem Powstańców Wielkopolskich

Ważne uroczystości odbyły się dzisiaj w Gminie Jaraczewo, która podczas dzisiejszej sesji uczciła 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Swój wykład historyczny wygłosiła Kazimiera Horyza - Pachciarz - regionalistka.
Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia było odsłonięcie pomnika Powstańców Wielkopolskich, który stanął w zrewitalizowanym Parku im. Powstańców Wielkopolskich.
Uroczystego odsłonięcia obelisku dokonali Burmistrz Gminy Jaraczewo Dariusz Strugała oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.
Pod pomnikiem wiązanki biało-czerwonych kwiatów złożyły: delegacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele Zarządu Powiatu Jarocińskiego Starosta Lidia Czechak oraz Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariusz Stolecki, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań, przedstawiciele Gminy Jaraczewo, delegacje sołtysów, służb mundurowych, organizacji społecznych z terenu gminy Jaraczewo.
Ceremonię odsłonięcia uświetnił pokaz Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej.
Dzisiejsze uroczystości z pewnością zapiszą się w pamięci mieszkańców ziemi jaraczewskiej.
zdj. Foto-Wizja