Kandydat na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Dodano 24 marca 2003, wpis archiwalny Zgodnie z regulaminem konkursu, ostateczną decyzję o powołaniu kierownika PCPR podejmuje Starosta Jarociński w ciągu miesiąca od dnia wyłonienia kandydata przez komisję konkursową.

Konkurs na stanowisko Kierownika PCPR został ogłoszony w prasie na początku marca. W wyznaczonym terminie - do 18 marca br. wpłynęła jedna oferta. Złożył ją Przemysław Masłowski.

Jolanta Mejzińska - wicestarosta jarociński, przewodnicząca komisji konkursowej: "Kandydat wykazał się dobrą znajomością zagadnień związanych z pomocą społeczną. Zapewniał, że pragnie tak prowadzić politykę społeczną samorządu powiatowego, by wszelkie działania były skoordynowane, powiązane organizacyjnie i funkcjonalnie między różnymi jej obszarami, takimi jak pomoc społeczna, ochrona zdrowia, oświata i edukacja, kultura, sport i rekreacja. Zamierza aktywnie współpracować z gminnymi ośrodkami pomocy, urzędem pracy, stowarzyszeniami i organizacjami, które chcą realizować projekty związane z pomocą społeczną. Bardzo istotnym argumentem, który również wpłynął na naszą decyzję był pomysł zainicjowania prac na rzecz powstania strategii pomocy społecznej samorządu powiatowego, która pozwalałaby uniknąć przypadkowości w działaniach. Pan Masłowski zamierza też zmienić wizerunek PCPR - ma to być centrum pomocy społecznej, jak sama nazwa wskazuje. Centrum, które koordynuje pracę organizacji charytatywnych; centrum, które jest otwarte na pomysły odpowiednich organizacji działających na naszym terenie; centrum, w którym zawsze uzyska się precyzyjne informacje, np. do kogo pomoc społeczna ma trafić".

Przemysław Masłowski - mieszkaniec Jarocina, urodził się w 1968 roku w Jarocinie, jest absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Nauk Społecznych. Ukończył również Studia Podyplomowe w zakresie Organizacji Pomocy Społecznej i Pracy Socjalnej na tym samym uniwersytecie. Od 10 lat pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie; interesuje się polityką, problematyką samorządową, integracją europejską, sportem.