Kiermasz Wielkanocny na jarocińskim rynku

Dodano 16 marca 2015, wpis archiwalny Kiermasz Wielkanocny na jarocińskim rynku

Tego dnia wystawcy szykują liczne degustacje i promocje na swoje produkty. A będzie w czym wybierać począwszy od branży rzeźnicko-wędliniarskiej, mleczarskiej, rybnej, cukierniczej, przetwórstwa warzywnego, na odzieżowej kończąc. Na kiermaszu pojawią się także stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi. Skoro mowa o regionalizmie, to w tym temacie znajdzie się zarówno coś dla ciała - degustacja pyry z gzikiem, jak i dla ducha - promocja wydawnictw  o gwarze wielkopolskiej i prezentacja tradycji wielkanocnych. Festynowy charakter kiermaszu podkreśli scena, na której prezentować się będą lokalni artyści. Organizatorzy przewidzieli także szereg atrakcji dla najmłodszych. Nie zabraknie konkursów o tematyce świątecznej i upominków za udział w zabawie.

Organizatorami Kiermaszu Wielkanocnego są: Powiat Jarociński, Gmina Jarocin, Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie i Jarociński Ośrodek Kultury.