otwórz widżet facebooka

Kiermaszowe atrakcje za nami

Dodano 29 marca 2015, wpis archiwalny Kiermaszowe atrakcje za nami

Podczas imprezy swą ofertę zaprezentowały lokalne firmy, które przygotowały smaczne degustacje i okazyjne promocje na swoje produkty. A było w czym wybierać począwszy od branży rzeźnicko-wędliniarskiej, mleczarskiej, cukierniczej, przetwórstwa warzywnego, na odzieżowej kończąc. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjna pyra z gzikiem przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mieszkowie, ale na stoiskach lokalnych firm można też było posmakować świątecznego żurku oraz flaczków i grochówki prosto z kotła.

Na rynku pojawiły się także stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi. Nie mogło zabraknąć "Snutek golińskich" i pięknego rękodzieła z jarocińskich pracowni: Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zespołu Szkół Specjalnych. Świąteczny charakter imprezy podkreśliły stoiska szkół. Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach, który szczyci się kształceniem m.in. w klasach florystycznych wyeksponował świąteczne palmy, które można było zdobyć biorąc udział w konkursach.  Także konkursy czekały na stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, którego uczniowie z klasy gastronomicznej upiekli dla gości kiermaszowych smaczne babeczki. Prawdziwie artystyczne stoisko przygotował Jarociński Ośrodek Kultury. Było malowanie jajek, układanie puzzli, malowanie twarzy i występy artystyczne, w których poza wychowankami JOK-u zaprezentowali się uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie. Nie lada atrakcją były pokazy taneczne i pokaz Capoeiry.

Najmłodsi "okupowali" darmową kolejkę i przejażdżki kucykami, a rodzice na stoisku jarocińskiej biblioteki i muzeum regionalnego mogli się zapoznać się z wydawnictwami regionalnymi. Tam też "dyżur pisarski" pełniła nasza regionalistka Jadwiga Podeszwa.

Organizatorami Kiermaszu Wielkanocnego byli: Powiat Jarociński, Gmina Jarocin, Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie i Jarociński Ośrodek Kultury.

 

 

×