Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek

Dodano 16 kwietnia 2010, wpis archiwalny

Zebrani goście obejrzeli prezentację na temat biblioteki i jej działalności. Celem Gminnej Koalicji jest wspieranie jarocińskiej biblioteki, budowanie jej dobrego wizerunku oraz klimatu wokół bibliotek w gminie i powiecie jarocińskim, a przede wszystkim współpraca na rzecz promocji kultury – mówiła Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. O Programie Rozwoju Bibliotek opowiedziała Agnieszka Wujek z Akademii Rozwoju Filantropii. Spotkanie odbyło się w miłej, przyjacielskiej atmosferze przy kawie i własnoręcznie upieczonym przez bibliotekarki cieście. Na koniec goście zostali poczęstowani ciasteczkami z ukrytymi cytatami o książkach. Efektem końcowym było podpisanie porozumienia Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek. Jako pierwsi swój podpis złożyli wiceburmistrz Jarocina Robert Kaźmierczak oraz wicestarosta Przemysław Musielak. Biblioteka zachęca wszystkich chętnych do przystąpienia do Koalicji mając nadzieję, że podpisanie porozumienia zaowocuje dobrą współpracą pomiędzy wszystkimi, którym leży na sercu rozwój kulturalny miasta.