Kolejna "schetynówka" na drodze powiatowej

Dodano 07 października 2011, wpis archiwalny

Przyznana przez rząd dotacja wyniosła 1 445 700 zł. Pozostała kwota zostanie wyasygnowana z budżetu Powiatu Jarocińskiego, który przeznaczy na wykonanie zadania 1 292 930 zł. Gmina Jarocin jako partner w realizacji przedsięwzięcia przekaże 350  tys. zł. Zadanie obejmuje przebudowę ponad 4,8 km drogi powiatowej nr 4202 P. Droga stanowi ważne ogniwo komunikacyjne w powiecie jarocińskim, łącząc dwie gminy – Jarocin i Kotlin. Przebudowywany odcinek rozpoczyna się w Witaszycach (ul. Kolejowa) na skrzyżowaniu z drogami krajowymi nr 11 Bytom – Kołobrzeg i nr 12 Łęknica – Dorohusk, a kończy w Magnuszewicach. Roboty drogowe będą polegały między innymi na: miejscowym poszerzeniu jezdni do 5,5 m, wykonaniu nowej nawierzchni na całej długości odcinka, budowie 527,6 m lewostronnego chodnika o szer. 1,5 m w Prusach, przebudowie 1 327,8 m chodników w Witaszycach, z czego 934,6 m zostanie poszerzonych do 2 m, budowie 135,9 m kanalizacji deszczowej w Prusach. W Witaszycach powstaną 2 nowe przejścia dla pieszych, zatoka autobusowa oraz 15 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Ponadto zostanie wymienione oraz uzupełnione oznakowanie pionowe na odblaskowe. Zgodnie z planem realizacja inwestycji na drodze z Witaszyc do Magnuszewic ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Prace budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza.