Kolejna "schetynówka" z Wilkowyi do Tarc

Dodano 17 listopada 2010, wpis archiwalny
Inwestycja obejmuje przebudowę ponad 3 km drogi, która rozpocznie się w Wilkowyi od skrzyżowania z drogą Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska, natomiast zakończy w miejscowości Tarce na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką Jarocin - Tuliszków. Planowany koszt realizacji zadania to ponad 2,8 mln zł, dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 wyniesie 50% czyli około 1,4 mln zł. Gmina Jarocin dołoży 300 tysięcy, z budżetu powiatu natomiast wyasygnowane zostanie około 1,1 mln zł. W ramach inwestycji planowane jest między innymi: poszerzenie całego odcinka drogi, wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka nowej nawierzchni jezdni, budowa lewostronnego chodnika o dł. 23,5 m w Wilkowyi, budowa 2 nowych przejść dla pieszych w miejscowościach: Wilkowyja i Tarce oraz roboty odwodnieniowe. Inwestycja obejmie także budowę ponad 700 m ciągu pieszo – rowerowego w Wilkowyi i Tarcach o szerokości 2,5 m z kostki brukowej betonowej, który od jezdni odcięty będzie pasem zieleni. Powstanie także ponad 800 m ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego o szerokości 2 m, którą od jezdni będzie oddzielał metrowy pas zieleni.
Uwieńczeniem procedury ubiegania się o środki z budżetu państwa będzie podpisanie umowy o dofinansowanie, które nastąpi tuż po zatwierdzeniu list rankingowych wniosków przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Zgodnie z planem inwestycja na drodze z Wilkowyi do Tarc zrealizowana zostanie już w 2011 roku.