otwórz widżet facebooka

Kolejne unijne dofinansowanie dla szkół!

Dodano 19 lutego 2021, wpis archiwalny Kolejne unijne dofinansowanie dla szkół!

Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie, pozyskał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Łączna wartość trzech projektów, realizowanych w ZSP nr 1 w Jarocinie, ZSP nr 2 w Jarocinie oraz ZSP-B w Tarcach, to 932 343,20 zł. Kwota dofinansowania wynosi 792 491,72 zł, a wkład własny powiatu 139 851,48 zł. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup laptopów z pełnym oprogramowaniem, tabletów oraz szkolenia dla kadry nauczycielskiej. Do ZSP nr 1 w Jarocinie trafi 89 laptopów i 40 tabletów, do ZSP nr 2 w Jarocinie – 55 laptopów, a do ZSP-B w Tarcach – 20 laptopów

Uroczyste popisanie umów o dofinansowanie odbyło się 19 lutego br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie, wzięli w nim udział: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Jan Grzesiek, Starosta Jarociński – Lidia Czechak, Wicestarosta – Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu Powiatu – Mariusz Stolecki oraz Skarbnik Powiatu – Jacek Jędrzejak.

×