Koncert i wernisaż w Skarbczyku

Dodano 20 stycznia 2010, wpis archiwalny

Włodzimierz Sypniewski jest psychologiem z wykształcenia a mecenasem sztuki z zamiłowania. Od kilku lat zauroczony jest pięknem krajobrazu powiatu jarocińskiego. W wyremontowanym budynku szkoły w Śmiełowie organizuje spotkania artystów skupionych wokół założonej przez niego Grupy Żerków. Od kilku miesięcy koncerty i spotkania organizowane są również w dzierżawionym od gminy budynku byłego kościoła ewangelickiego w Żerkowie. Animator kultury podjął się wykonania koncertu akustycznego zatytułowanego „Sad Songs of Life & Love”. W Skarbczyku zabrzmią ballady Leonarda Cohena, poezja polska, rosyjska oraz standardy jazzu tradycyjnego.

Wystawa „Księstwo Żerków” to fotografie Antoniego Sypniewskiego, który na co dzień mieszka w Hamburgu. To zatrzymane w kadrze krajobrazy, czasami „bajkowe” ujęcia, z niesamowitą kolorystyką - grą barw, świateł i cieni. W pracach widać ogromną fascynację grupy Żerków terenami powiatu jarocińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Żerkowa, Hermanowa i Śmiełowa (które to tereny grupa uważa za najpiękniejsze i najbardziej malownicze w całej Wielkopolsce). Dzięki gościnności Muzeum Regionalnego w Jarocinie, 24 stycznia 2010 roku pan Włodek Sypniewski będzie mógł przybliżyć swoje dokonania i fascynacje również jarociniakom. Koncert połączony z wernisażem rozpocznie się o godz. 17.00.