Konkurs: Młodzi wiedzą o funduszach – VI edycja

Dodano 18 sierpnia 2015, wpis archiwalny

Dzięki Konkursowi uczniowie zapoznają się z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, dowiedzą się m.in. jak wypełnić uproszczony wniosek o dofinansowanie oraz jakie są efekty wdrażania Funduszy Europejskich.

Tegoroczna edycja konkursu różni się od poprzednich tym, że lekcji europejskich nie przeprowadzają już konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, tylko nauczyciele z danej szkoły. Ci, którzy zrobią to najciekawiej otrzymają nagrody pieniężne. I nagroda to 5 000 zł, II nagroda to 3 000 zł, III nagroda to 2 000 zł.

Po przeprowadzonej lekcji europejskiej uczniowie mogą przygotować prace na konkurs w formie 5-minutowego filmu, który przedstawiać będzie zmiany, jakie zaszły w naszym regionie dzięki Funduszom Europejskim.  Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody: rowery, czytniki e-book, apartay fotograficzne. Dodatkowo nagrody otrzymają dwie szkoły – ta, której nauczyciel zostanie laureatem I miejsca oraz ta, której uczeń/uczniowie zajmą I miejsce. Szkoły mogą wybrać, jaką chciałby otrzymać nagrodę. Do wyboru jest: tablica interaktywna, laptop, projektor multimedialny, cyfrowy aparat fotograficzny lub sprzęt sportowy.

Lekcje europejskie należy przeprowadzić w terminie  od 2 września do 20 października. Reaalizacja lekcji europejskich jest warunkiem zgłaszania uczniowskich prac konkursowych – te przyjmowane będą do 6 listopada.

Więcej informacji na stronie WRPO.