Konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Oswajamy przyrodę”.

Dodano 19 listopada 2021, wpis archiwalny Konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Oswajamy przyrodę”.

Konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Oswajamy przyrodę”.

Celami konkursu było przede wszystkim:

•      propagowanie ekologii wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i pogłębianie zainteresowań w zakresie nauk przyrodniczych,

•      wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, w tym w obszarze ochrony przyrody i problematyki związanej z ochroną bioróżnorodności,

•      rozwój wśród młodzieży postaw ekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz wykształcenie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska,

•      identyfikacja źródeł zanieczyszczenia elementów środowiska przyrodniczego, w tym  powietrza, wód i ziemi oraz kształtowanie postaw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

•      Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terytorium powiatu jarocińskiego. Zgodnie z regulaminem, konkurs polegał na sprawdzeniu wiedzy z zakresu jego tematyki w formie rozwiązania testów. Przebiegał w dwóch etapach. I etap przeprowadzony w poszczególnych szkołach wyłonił finalistów z danej szkoły. II etap - finałowy, który został przeprowadzony w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, był podstawą ustalenia laureatów konkursu.

•      Zgodnie z regulaminem do Starostwa Powiatowego w Jarocinie trzy szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu przedłożyły listy finalistów, ustalone w oparciu o I etap szkolny konkursu.

•      Test finałowy konkursu z wiedzy ekologicznej pt. „Oswajamy przyrody” został przeprowadzony w dniu 26 października br. Test finałowy rozwiązało 14 uczniów, najlepszy uzyskany wynik to 16 prawidłowych odpowiedzi na łączną liczbę 20 pytań.

•      W ramach klasyfikacji przyznano miejsca I, II i III, pozostali uczestnicy testu finałowego otrzymali wyróżnienia.

Nagrody:

Za 1 miejsce Hulajnoga elektryczna

Za 2 miejsce tablet

Za 3 miejsce smartwatch

LAUREACI:

I miejsce  -  Kinga Szymura – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Jarocinie

II miejsce  -  Dawid Grześkowiak – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Jarocinie

III miejsce  -  Aleksandra Makowiecka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Jarocinie

Wyróżnienia:

Zuzanna Wojcieszak – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Jarocinie