Konkurs wiedzy o Obronie Cywilnej

Dodano 19 marca 2007, wpis archiwalny

W rozgrywkach rejonowych, które odbyły się w jarocińskim „ogólniaku” wzięły udział zespoły z 12 szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego. Konkurs rozegrano w kategorii drużynowej i indywidualnej.

Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Jarocina w składzie Wojciech Eliasz, Karolina Oleksy i Adrianna Kordas. Opiekunem zespołu był Waldemar Szyba. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie w składzie Krzysztof Szewczykowski, Mikołaj Dura i Dariusz Nadolski (opiekun Arkadiuszem Ratajczak). Trzecie miejsce – drużyna Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie w składzie Alina Pera, Sylwia Rutkowska i Marcin Szkudlarek (opiekun Bożena Biernacka). Najlepsza drużyna awansowała do finału okręgowego.

Indywidualnie zwyciężył Wojciech Eliasz, drugie miejsce zajęła Karolina Oleksy oboje z ZSO w Jarocinie, a trzecie Mikołaj Durski z ZSP Nr 2 w Jarocinie.

Nagrody rzeczowe w kategorii indywidualnej i puchary dla drużyn wręczył wicestarosta jarociński Przemysław Musielak. Uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu obrony cywilnej – podkreślił wicestarosta dziękując jednocześnie dyrektorom szkół oraz nauczycielom przysposobienia obronnego za przygotowanie uczniów oraz udział w konkursie.

Organizatorami konkursu są Wydział Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Starostwa Powiatowe i Dyrektorzy Szkół Ponagimniazjalnych.