Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego

Dodano 06 lipca 2021, wpis archiwalny Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego

W Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym odbył się właśnie Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego.

Podczas Konwentu poruszono ważny temat jakim jest sytuacja finansowa Domów Pomocy Społecznej. Oprócz Starostów Województwa Wielkopolskiego w dyskusji wzięli udział również Pani Justyna Mikołajczyk, Dyrektor Biura Minister Rodziny I Polityki Społecznej Marleny Maląg, Magdalena Zielińska, Naczelnik Wydziału Usług Pomocy Społecznej Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny I Polityki Społecznej oraz Katarzyna Michalewicz i Janusz Krawiec, Członkowie Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej.
Podczas Konwentu, Pan Andrzej Żarnecki, Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii omówił także działania podejmowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusów ASF i ptasiej grypy na terenie województwa. Na zakończenie poniedziałkowego spotkania Dyrektor Regionu Wielkopolskiego Banku Gospodarczego, Pan Krzysztof Antczak poruszył temat "Polskiego Ładu".

We wtorek podjęto temat sytuacji publicznej służby zdrowia. Pani Agnieszka Pachciarz, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podsumowała działania placówek medycznych w województwie. Podkreśliła także wagę szczepień przeciwko COVID - 19. Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, Pani Joanna Harbuzińska Turek poruszyła temat zaangażowania szpitali powiatowych w walkę z pandemią, Narodowego Programu Szczepień oraz akcji promujących ten program. Podsumowano także inwestycje w szpitalach, które związane były z pandemią