Konwent Starostów w Ostrowie Wielkopolskim

Dodano 17 listopada 2022, wpis archiwalny Konwent Starostów w Ostrowie Wielkopolskim

Specjalne posiedzenie Konwentu Starostów odbyło się wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim.
Główną tematyką spotkania była trudna sytuacja finansowa szpitali powiatowych.
,,Niestety po ustawowych podwyżkach dla personelu i rosnących kosztach spowodowanych inflacją większość szpitali informuje, że będzie mieć ujemny wynik finansowy za rok 2022. Jako konwent starostów, wspólnie ze szpitalami zwrócimy się z apelem do Ministerstwa Zdrowia o wsparcie bieżącej działalności szpitali.” – informuje Starosta Lidia Czechak obecna na posiedzeniu.
Aby wypracować wspólne stanowisko ze szpitalami Starosta Lidia Czechak, Starosta Gostyński oraz Wicestarosta Gostyński, wyrazili zgodę na pracę w 3-osobowym zespole roboczym.
,,Takie spotkania są niezbędne, bo możemy dzięki temu na bieżąco wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami oraz doświadczeniami, a sytuacja w przepisach i regulacjach prawnych jest bardzo dynamiczna – stąd wzajemna wymiana doświadczeń może być bardzo pomocna i ważna.” – zauważa Starosta Lidia Czechak.