LXVI sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 23 marca 2023, wpis archiwalny

LXVI Sesja w dniu 30 marca 2023, godz. 15:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie
Porządek obrad
1. Otwarcie obrad sesji.

2. Przyjęcie protokołu z obrad LXV sesji Rady Powiatu.

3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po LXV sesji Rady Powiatu.

4. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po LXV sesji Rady Powiatu.

5. Informacja o stanie realizacji zaplanowanych zadań inwestycyjnych i remontowych w drogownictwie w 2022 roku.

6. Informacja o stanie sanitarno - epidemiologicznym na obszarze powiatu za 2022 rok.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie współdziałania z innymi jednostkami samorządu terytorialnego w celu grupowego zakupu energii elektrycznej.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie nazwy ścieżek rowerowych zlokalizowanych w pasie drogowym dróg powiatowych.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazane przez Prezesa Zarządu Funduszu Powiatowi Jarocińskiemu na 2023 rok.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia sprawozdania i dokonania oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej Jarocinie prowadzonego przez Stowarzyszenie OPUS za rok 2022.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowego najemcy.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia zadania z zakresu administracji rządowej.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie w przekazania skargi organowi właściwemu.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia podwyższonego kapitału zakładowego wkładem niepieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2023 - 2030.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2023 r.

17. Interpelacje i zapytania radnych.

18. Wnioski i oświadczenia radnych.

19. Wolne głosy i wnioski.

20. Komunikaty.

21. Zakończenie obrad.