otwórz widżet facebooka

Marek Piekarczyk w Jarocinie

Dodano 11 lutego 2014, wpis archiwalny Marek Piekarczyk w Jarocinie

Marek Piekarczyk  jest wokalistą. Pisze również teksty i komponuje muzykę. Brał udział w nagraniu i wydaniu 19 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w kilku krajach świata. Wraz z zespołem TSA i solowo, wystąpił na przeszło 2000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999 roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

W 2001 roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych koło Mińska Maz. Razem z innymi artystami biorącymi udział w projekcie zaśpiewał w kilkunastu koncertach i w nagraniu dwóch płyt-cegiełek na rzecz Budowy Domu Muzyki…

Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder".  W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo „YUGOPOLIS” z 12 utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk. W 2008 r. przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago,  na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”. Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach charytatywnych: Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi. 22.stycznia 2012. została nagrana druga cześć płyty koncertowej „Marek Piekarczyk Akustycznie” w Studio Radiowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Od lutego 2013. Roku do dzisiaj, Marek Piekarczyk wystepuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – to już 3. Edycja z jego udziałem.

Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy:

Tadeusz Apryjas – gitara, voc.

Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne.

Jagoda Uniewicz – wiolonczela, voc.

Muzycy pracują nad nowym materiałem studyjnym, który zostanie wydany na wiosnę 2014.

 

 

×