otwórz widżet facebooka

Marsz dla autyzmu

Dodano 26 kwietnia 2024 Marsz dla autyzmu

26 kwietnia, ulice Jarocina napełniły się niebieskimi kolorami i miłością podczas Marszu dla Autyzmu, który co roku jednoczy setki osób, solidaryzujących się z osobami z autyzmem. 
Marsz dla autyzmu to wydarzenie mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W Polsce, takie marsze często odbywają się w kwietniu, który jest Miesiącem Wiedzy o Autyzmie
W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, niebieska fala przeszła aż do polany przy Pałacu Radolińskich. W przedsięwzięciu wzięła udział społeczność Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dzieci z przedszkola. Do marszu dołączyli również samorządowcy i służby mundurowe. 
Było to niesamowite doświadczenie, pełne wzajemnego zrozumienia. Każdy krok, był krokiem w kierunku większej świadomości i akceptacji autyzmu. 
Głównym przesłaniem wydarzenia było podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu, zrozumienie zachowań i poinformowanie społeczności lokalnej o bodźcach, które mogą zakłócić odbiór świata oraz sprawić ból. 

×