Medale dla i od Kombatantów

Dodano 10 września 2015, wpis archiwalny

Spotkanie w Starostwie Powiatowym było okazją do wspomnień, nie zawsze szczęśliwych, opowiadanych przez ludzi, którzy pamiętają wojenny znój. – Panowie z Koła Związku Kombatantów z Kotlina zawsze towarzyszą nam we wszystkich uroczystościach, są przykładem dla młodego pokolenia i to ich przekaz jest dla nas najważniejszy. Dzięki Wam Panowie młodzież uczy się historii naszego państwa, Wasze wspomnienia są dla wszystkich prawdziwą lekcją patriotyzmu… i dziękuję Wam za to – mówił do kombatantów Bartosz Walczak, Starosta Jarociński. W trakcie spotkania historie kotlińskiej organizacji przedstawił sekretarz Koła Leszek Bajda.

Prezes Wojewódzkiego Związku Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa odznaczył Antoniego Wojtasiaka, Antoniego Mroczka, Leszka Bajdę oraz Jana Grześka.

Kombatanci za wsparcie swojej działalności Medalem za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych uhonorowali starostę Bartosza Walczaka oraz Jerzego Szymczaka.