NAJLEPSI SPORTOWCY I NOWA RADNA

Dodano 03 czerwca 2019, wpis archiwalny NAJLEPSI SPORTOWCY I NOWA RADNA

POWIAT JAROCIŃSKI

NAGRODY I NOWA RADNA

30 maja br. podczas sesji Rady Powiatu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych sportowców i ich trenerów z terenu Powiatu Jarocińskiego za osiągnięcia w roku 2018. Nagrody pieniężne i wyróżnienia zostały ufundowane przez Powiat Jarociński. Podczas tej sesji została także zaprzysiężona nowa radna Rady Powiatu, która została Marta Bierła.

POWIATOWE NAGRODY

„Złożono 49 wniosków o nagrody dla najlepszych sportowców za rok 2018 oraz 13 wniosków na nagrody dla najlepszego trenera za 2018 rok. Na ten cel została przeznaczona kwota w wysokości 8 tys. zł” – informuje Mariusz Stolecki, Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

Komisja przydzieliła sportowcom następujące nagrody:

1.    Aleksandra Łukomska  – UKS Komorzanka – 1 tys. zł

2.    Aleksandra Styś – MKL Jarocin – 1 tys. zł

3.    Bartosz Mikler – MLUKS VICTORIA Jarocin - 1 tys. zł

4.    Matylda Marcinkowska – UKS Taekwondo Jarocin - 1 tys. zł

5.    Szymon Juszczak – UKS Przełaj - 1 tys. zł

6.    Alicja Maria Kowańdy – MUKS Białe Tygrysy Jarocin - 1 tys. zł

7.    Zuzanna Kaczmarek – MUKS Białe Tygrysy Jarocin - 1 tys. zł

8.    Aleksandra Grygiel - ULKS IPPON –1 tys. zł

Ponadto Komisja postanowiła wyróżnić następujących trenerów:

1. Józefina Nowaczyk – Wróbel – MUKS Białe Tygrysy Jarocin

2. Dawid Bierła - UKS „Przełaj”

3. Roman Wyduba – UKS „Przełaj”

4. Błażej Basiński – UKS Taekwondo Jarocin

5. Mateusz Gościniak – MKL Jarocin

6. Andrzej Ziaja - UKS „Komorzanka”

Zasady przyznawania nagród, które reguluje Uchwała nr II/19/18 Rady Powiatu Jarocińskiego z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie ustanowienia nagród oraz wyróżnień sportowych. Komisja Konkursowa działa na podstawie Zarządzenie Nr 19/2019 Starosty Jarocińskiego z dnia 19 lutego 2019 r.

NOWA RADNA

Marta Bierła weszła w skład Rady Powiatu w miejsce Henryka Szymczaka, który po objęciu funkcji prezesa jarocińskiego szpitala – złożył mandat radnego.