NOWE SALE DYDAKTYCZNE w "DWÓJCE"

Dodano 26 stycznia 2018, wpis archiwalny NOWE SALE DYDAKTYCZNE w

"Cały czas modernizujemy i dofinansowujemy szkoły nam podległe, bo jakość kształcenia i jak najlepsze warunki stwarzane uczniom – to jeden z naszych priorytetów; bez odpowiednio dotowanego szkolnictwa nie ma dobrych wyników na egzaminach" – informuje Wicestarosta Mirosław Drzazga, odpowiedzialny za sprawy oświatowe w powiecie jarocińskim.

Nowe sale znajdują się na poddaszu budynku, zostały w pełni wyposażone w sprzęt dydaktyczny ( rzutniki, komputery, klimatyzację). Sale powstały po zaadoptowaniu ogromnego strychu budynku szkoły, który do tej pory był niewykorzystany, a w związku z problemami lokalowymi Zarząd Powiatu podjął decyzję o wygospodarowaniu środków na ten remont. Inwestycja o wartości blisko 500 tysięcy złotych pozwoliła oddać do użytku 5 nowych klimatyzowanych sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny, dodatkowo na strychu powstały toalety oraz zaplecze socjalne.

"Bardzo się cieszę, że dzięki przychylności starostwa powiatowego w Jarocinie udało się przeprowadzić modernizację poddasza w budynku naszej szkoły. Dodatkowe pomieszczenia dydaktyczne pomogą nam prawidłowo zorganizować  pracę szkoły w roku szkolnym 2019/2020, kiedy to przyjmiemy do klas pierwszych zarówno ostatnich absolwentów gimnazjów, jak i pierwszych absolwentów szkół podstawowych". – dodaje Witold Bierła, dyrektor ZSP nr 2.