otwórz widżet facebooka

Na początek... ze smakiem

Dodano 21 maja 2013, wpis archiwalny
Przypomnijmy, że projekt z „Napoleonem do Wielkopolski…” realizowany jest przez sześć partnerskich powiatów: jarociński, gostyński, kościański, leszczyński, średzki i śremski. Liderem całego przedsięwzięcia, a zarazem organizatorem wszystkich imprez organizowanych w ramach projektu jest Powiat Jarociński.

Tegoroczne imprezy rozpocznie piknik „Napoleon ze smakiem”, którą Powiat Jarociński realizuje wraz z Powiatem Śremskim. Główną atrakcją zabawy z Napoleonem będzie pokaz kulinarny znanego kucharza Roberta Sowy, który do degustacji przygotuje 500 porcji francuskich dań.   Każdy uczestnik imprezy będzie mógł skosztować: wołowiny po burgundzku duszonej z czerwonym winem, pieczonych filetów rybnych podanych z sosem z sera roquefort, ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i tymiankiem,  podudzi z kurczaka podanych w sosie z musztardy Dijon oraz aromatycznego indyka duszonego z figami i migdałami. Nie zabraknie również słodkiej kulinarnej przekąski dla najmłodszych, kucharz przyrządzi także naleśniki francuskie z aromatycznymi gruszkami i sosem waniliowym. W trakcie imprezy w Brodnicy odbędą się także występy sceniczne, będą pokazy taneczno-teatralne, koncert muzyki barokowo-klasycystycznej, konkursy i zabawy o tematyce napoleońskiej. Przy Pałacu w Brodnicy pojawi się sam Cesarz Napoleon wraz ze swoją świtą, a żołnierze z grup rekonstrukcyjnych zaprezentują miedzy innymi obozowe życie z epoki napoleońskiej.

Już dziś zapraszamy również na kolejną imprezę realizowaną w ramach projektu, która odbędzie się 15 czerwca.  Będzie to rajd rowerowy wraz z piknikiem organizowany przez powiaty jarociński i średzki. Więcej szczegółów – już niebawem.
×