Nauczanie w formie e-lerningu

Dodano 05 kwietnia 2011, wpis archiwalny

Dziesięcioro nauczycieli z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach w dniach 15 – 17 marca 2011 r. uczestniczyło w specjalnym szkoleniu „Kliknij po wiedzę”, przeprowadzonym przez firmę American Systems z Kutna, finansowanym ze środków Unii Europejskiej.
     Celem projektu „Kliknij po wiedzę” jest wdrożenie w 60 szkołach dla dorosłych, placówkach kształcenia ustawicznego /praktycznego/ doskonalenia zawodowego, województwa wielkopolskiego innowacyjnej platformy e-learningowej. Dzięki uczestnictwu w projekcie placówki uzyskują dostęp do nowoczesnej platformy  e-learningowej, dostosowanej do potrzeb szkoły. Platformę będzie można wykorzystywać zarówno do wsparcia już istniejących form kształcenia w placówce jak i dla zaproponowania zupełnie nowych metod nauczania. Umożliwi to poszerzenie oferty programowej i zwiększenie grona potencjalnych odbiorców. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
    E- learning będzie kolejnym bardzo dobrym narzędziem umożliwiającym uczniowi kontakt z nauczycielem na odległość w czasie rzeczywistym, pozwoli tworzyć i sprawdzać prace kontrolne oraz monitorować aktywność uczniów – mówi Sławomir Adamiak dyrektor ZSP-B w Tarcach.
   Działania szkoły w tym zakresie wspiera starosta jarociński – Mikołaj Szymczak. Zespół Szkół  Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach stawia na postęp i nowoczesność, podejmując odpowiednio wcześnie działania wyprzedzające, które idealnie pokrywają się z polityką edukacyjną powiatu – mówi Mikołaj Szymczak.

(b.a.)