otwórz widżet facebooka

Zbadaj swoje nerki, by uchronić się przed chorobą

Dodano 13 maja 2014, wpis archiwalny Zbadaj swoje nerki, by uchronić się przed chorobą

Rejestracja na bezpłatne badania nerek dla osób od 50. roku życia w Pleszewie rozpoczyna się dzisiaj, 13 maja i potrwa do jutra (14 maja 2014 r.). Chętni mogą dzwonić od 10:00 do 15:00 pod jeden z dwóch numerów telefonów: 797 736 776, 797 736 767 , w godz. 10:00 – 15:00. O ile nie jest wymagane żadne skierowanie lekarskie, by wziąć udział w badaniach, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Przy zapisie, rejestratorka zapyta o numer PESEL oraz przeprowadzi krótki wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Akcja NEFROTEST jest ogólnopolską kampanią społeczną, która wyczula Polaków na choroby dróg moczowych i nerek oraz promuje profilaktykę w tym zakresie.

Choroba nerek może dotknąć każdego, jednak w grupie podwyższonego ryzyka są cierpiący na cukrzycę, nadciśnienie, choroby układu krążenia (szczególnie po przebytych zawałach, udarach czy z miażdżycą), osoby mające w rodzinie chorych na nerki i po ukończeniu 65. roku życia. Właśnie tych pytań o stan zdrowia możemy spodziewać się podczas rejestracji telefonicznej. „Na badania zapraszamy każdego, kto ukończył 50 lat. Test to proste i szybkie pobranie krwi, którego nie trzeba wykonywać na czczo” - przypomina Jacek Matuszkiewicz, pielęgniarz oddziałowy Centrum Dializ Fresenius (Pleszew, ul.Poznańska 125 a, budynek Szpitala, IV piętro bloku A).

Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty, by potwierdzić dane zebrane podczas rejestracji (imię, nazwisko, numer PESEL). Testy wykonane zostaną 400 wcześniej zarejestrowanym osobom. Każdy zostanie zapisany na konkretną godzinę, by usprawnić proces badania i uniknąć długiego oczekiwania pacjentów w kolejkach.

Ponieważ badania nerek w kampanii NEFROTEST cieszą się w całej Polsce ogromną popularnością, bezpłatne skierowania na testy krwi i moczu, dla osób, które ukończyły 50 lat, przesłaliśmy także do lekarzy rodzinnych, parafii i aptek na terenie powiatu pleszewskiego i jarocińskiego. Jeżeli komuś nie uda się zarejestrować, by wziąć udział w niedzielnych badaniach, ma jeszcze szansę otrzymać takie skierowanie i zrobić badanie za darmo. Warto jednak pamiętać, że badanie to nie jest drogie, kosztuje kilkanaście złotych i można je wykonać na własny koszt. 

 

Więcej informacji                                                     Kontakt z mediami:

Dyrektor dr Andrzej Kaczmarek                           Marzena Fink-Stelmasiak

Centrum Dializ Fresenius                                    tel.512 556 512
Ośrodek Dializ nr 1 w Pleszewie                           e-mail: marzena@perpetuummedia.pl

Ul. Poznańska 125a                                                    

63-300 Pleszew

tel. 62 742 09 62


 

×