otwórz widżet facebooka

Nocne spotkania muzealne

Dodano 13 maja 2013, wpis archiwalny

Gwoździem programu imprezy w Śmiełowie będzie prezentacja rękopisu Pana Tadeusza wraz z piękną, zabytkową szkatułą przeznaczoną do przechowywania autografu. Ten niezwykły obiekt znajdzie się na naszym terenie dzięki życzliwości dyrekcji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Kolejną atrakcją nocnych spotkań w Śmiełowie będzie uroczyste odtańczenie Wielkiego Poloneza z udziałem publiczności oraz aktorów katowickiego Teatru Gry i Ludzie. Po tańcach przyjdzie czas na Koncert Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego, który zaprezentuje muzykę dawną i współczesną, poważną i rozrywkową. Poza tym przewidziano wykłady, zabawy, warsztaty i scenki teatralne nawiązujące do Pana Tadeusza. Podczas Nocy będzie można także skorzystać z propozycji kulinarnych inspirowanych działami wieszcza i odpocząć przy ognisku.

{mosimage}W Jarocinie muzealna noc wypełniona będzie szczególnie atrakcjami dla najmłodszych. Poza zwiedzaniem wystaw znajdujących się w Ratuszu i Skarbczyku, organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne dla dzieci. W podcieniach ratusza lub sali muzealnej będzie można tworzyć bajkowe postaci z nietypowych materiałów, a w Kinie „Echo” od godz. 18-21 odbędą się bezpłatne projekcje najlepszych filmów animowanych współtworzących historię polskiej animacji dla dzieci.

W Potarzyckim planetarium natomiast zaplanowano noc z gwiazdami, która rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas spotkania będzie można obserwować niebo przez teleskopy, kosmos przez Internet i uczestniczyć w seansach w planetarium.

Wszystkie imprezy organizowane w ramach „Nocy muzeów” są bezpłatne.

×