otwórz widżet facebooka

Odkrywamy bohaterów

Dodano 23 maja 2013, wpis archiwalny

Projekt „Odkryj bohatera” wpisuje się w obchody uchwalonego przez Radę Powiatu Jarocińskiego „ROKU JAROCIŃSKICH POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 1918-1919 ZIEMI JAROCIŃSKIEJ”. Zakłada wielopłaszczyznowe działania z zakresu edukacji regionalnej wykorzystujące metody tradycyjne i nowe technologie, adresowane do młodzieży z terenu gminy Jarocin. Poprzez udział w tematycznych warsztatach multimedialnych 18 zespołów młodzieży szkolnej (grupy reprezentujące wszystkie gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu gminy Jarocin) dosłownie i w przenośni odkryje 18 bohaterów z terenu Ziemi Jarocińskiej związanych z Powstaniem Wielkopolskiego. Młodzież nauczy się szukać materiałów źródłowych, pozna techniki obróbki pozyskanych materiałów, stworzy prezentację odkrytego bohatera w wybranej przez siebie technice (jednej spośród przerabianych podczas warsztatów). Prezentacje zostaną przedstawione podczas sesji naukowej na temat Jarocińskich Powstańców Wielkopolskich. Prelegentami będą uczestnicy warsztatów, a słuchaczami ich szkolni koledzy. Na bazie zebranych materiałów i stworzonych przez młodzież różnych form prezentacji powstanie portal internetowy bohater.jarocin.pl udostępniający materiały do edukacji regionalnej na zasadach Creative Commons.

Organizatorem projektu jest Fundacja 750-lecia Jarocina, a partnerami: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin,  Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Jarociński Ośrodek Kultury. Projekt jest współfinansowany z budżetu Powiatu Jarocińskiego, Gminy Jarocin oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Chęć udziału w projekcie można zgłosić do 31 maja 2013 roku pod adresem mailowym: bkubacka@jarocin.pl Decyduje kolejność zgłoszeń.


Regulamin projektu Odkryj bohatera

×