otwórz widżet facebooka

Odszedł Jerzy Nowacki

Dodano 04 maja 2021 Odszedł Jerzy Nowacki

Z żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Jerzego Nowackiego, wieloletniego kapelmistrza i dyrygenta jedynej w powiecie jarocińskim Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie.
Pan Jerzy Nowacki prowadził ją od 1993r. najpierw pod Ochotniczą Strażą Pożarną w Żerkowie. Rok 2007 przyniósł duże zmiany. Patronat nad Orkiestrą Przejął Ośrodek Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie. Początki były dla niego z pewnością trudne, każdego z muzyków uczył bowiem od podstaw, ale pod jego batutą poziom artystyczny Orkiestry z roku na rok się podnosił i poszerzał się repertuar muzyczny. Orkiestra aktywnie uczestniczyła w projektach pozyskując zewnętrzne środki na różnego rodzaju przedsięwzięcia, wydarzenia kulturalne, warsztaty muzyczne i taneczne oraz na zakup nowych instrumentów dętych oraz strojów.
Orkiestra pod jego kierownictwem występowała na uroczystościach państwowych, okolicznościowych i kościelnych w Powiecie Jarocińskim, ale także występowała poza granicami godnie go reprezentując i rozsławiając, nawet za granicą.
Przez lata wykształcił wielu muzyków, wykazując się przy tym wysokim poziomem artystycznym. Był oddanym pedagogiem, świetnym trębaczem, nauczycielem i zawsze uśmiechniętym człowiekiem.
Dziękujemy Panie Kapelmistrzu za aktywny udział w naszych powiatowych uroczystościach, za krzewienie kultury, folkloru oraz patriotyzmu wśród społeczeństwa.
Spoczywaj w pokoju.
To olbrzymia strata dla całej naszej lokalnej społeczności.


Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim składa Zarząd Powiatu Jarocińskiego

 

Więcej o historii Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie możemy usłyszeć z ust samego Pana Kapelmistrza w wywiadzie udzielonym z okazji 20-lecia powstania Orkiestry:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=8R3J2MF3IxE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0f8lU_fM1ovXfrYJGgEjUBe3LN7gesgHxGguqHDpMzfAmQZ1NmNaUiGI0

×