Oficjalne otwarcie urzedu pracy i wydziału komunikacji

Dodano 23 maja 2011, wpis archiwalny

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna urząd pracy i wydział komunikacji jarocińskiego starostwa borykały się z problemami lokalowymi. W ciasnych pomieszczeniach nierzadko trudno było o zachowanie intymności interesantów. By rozwiązać ten problem powiatowi samorządowcy zaczęli poszukiwać lokali odpowiadających obowiązującym standardom. W ślad za tym przed rokiem powiat jarociński zakupił od Państwowego Nadleśnictwa Jarocin nieruchomość przy ul Zacisznej, w której dziś mają swe siedziby wspomniane urzędy. Adaptacja pomieszczeń wymagała wielu nakładów finansowych. Zakup budynku wraz z jego odnowieniem kosztował ok. 2,9 mln zł, z czego ok. 1 mln zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych. Zmiana wyszła na dobre przede wszystkim interesantom, którzy w tej chwili są obsługiwani w nowych, przestronnych pomieszczeniach.