"Ortografia (nie) jest moją słabą stroną"

Dodano 07 grudnia 2009, wpis archiwalny

Do współzawodnictwa zgłosili się uczniowie z 12 szkół: z Krotoszyna, Kalisza, Ostrowa Wlkp., Pleszewa, Poznania, Śremu, Wrześni, Środy, Borzęciczek, Jarocina, Ostrzeszowa. Uczniowie nie pisali dyktanda, tylko uzupełniali tekst odpowiednimi literami. Taka forma pracy podoba się młodzieży, gdyż mogli oni rozwiązywać problemy ortograficzne w swoim tempie, mając czas na zastanowienie. Okazało się, iż uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Organizatorzy mieli kłopoty z wyłonieniem zwycięzców, dlatego zmuszeni byli przygotować dodatkowe zadania.

{mosimage}Ostatecznie I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyły dwie uczennice: Nikola Bienkiewicz, reprezentantka Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu i Anna Bursztynowicz z zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych i Szkół Specjalnych w Pleszewie.  Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Roszakowi z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, a trzecie -  Marcie Kaźmierskiej, uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu i Annie Menzel z Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie.

{mosimage}Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, które wręczył starosta Stanisław Martuzalski.