otwórz widżet facebooka

Oświata, sport i kultura

Oświata, sport i kultura

PODSUMOWANIE

Wczoraj 14.05.2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się apel podsumowujący obchody miesiąca autyzmu.

15 maja 2018
Oświata, sport i kultura

WIEŻA ROCKA już w najbliższą sobotę

16 czerwca w Żerkowie startuje kolejna IV już edycja Festiwalu WIEŻA ROCKA.

15 maja 2018
Oświata, sport i kultura

TYGRYSY NA MEDAL

Cztery medale w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w taekwondo olimpijskim wywalczyły reprezentantki Białych Tygrysów Jarocin.

10 maja 2018
Oświata, sport i kultura

REKRUTACJA DO SZKÓŁ

Przypominamy, że od poniedziałku 14 maja gimnazjaliści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych, mają na to czas do 30 maja br.

09 maja 2018
Oświata, sport i kultura

MATURA PO 50 LATACH

W LO w Jarocinie zabrzmiał już po raz ostatni dzwonek szkolny dla klas maturalnych, kończących w tym roku szkolnym swoją trzyletnią naukę w jarociński liceum. Jak co roku ta uroczystość została połączona z uroczystością odnowienia egzaminu dojrzałości po 50-latach.

09 maja 2018
Oświata, sport i kultura

ZSP 1 + ZSP 2 = AEROBIC GRUPOWY

Ponad 40 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całej Wielkopolski wzięło udział w finale I Ligi w ramach 19. Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym.

09 maja 2018
Oświata, sport i kultura

AEROBIC – w "DWÓJCE" WIEDZĄ JAK TO ROBIĆ !

Uczennice ZSP nr 2 w Jarocinie zajęły 10 miejsce w finale wojewódzkim w aerobicu grupowym. Drużyna „Dwójki” przygotowana przez Alicję Ratajczak wystąpiła w składzie; Martyna Andrzejewska, Zuzanna Mikołajczak, Hanna Skowron, Wiktoria Sobczyk, Oliwia Plewińska, Julia Walczak, Patrycja Włodarczyk i Paulina Warkocka.

08 maja 2018
Oświata, sport i kultura

FINAŁ KONKURSU - PATRIA NOSTRA

W Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu historycznego „PATRIA NOSTRA”. Gala odbyła się pod patronatem medialnym TVP3 i TVP Polonia. Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in.: Wielkopolski Kurator Oświaty – Elżbieta Leszczyńska, Robert Gaweł, Senator RP oraz Ryszard Czarnecki - poseł do Parlamentu Europejskiego. Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

07 maja 2018
Oświata, sport i kultura

Z KLASY POLICYJNEJ NA PODIUM

3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2018”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

07 maja 2018
Oświata, sport i kultura

ZAKOŃCZENIE

Zakończenie klasy maturalnych w Jarocinie. Dzisiaj 27 kwietnia uczniowie ostatnich klas licealnych i technikum zakończyli naukę w szkołach średnich.

27 kwietnia 2018
Oświata, sport i kultura

ZASADY BHP SĄ TAKIE…

Uczniowie ZSP-B w Tarcach Krzysztof Nowak (klasa 2A), Miłosz Matusiak i Michał Zegar (klasa 3A) pod opieką nauczyciela Łukasza Miesiąca, wzięli udział w XXIV edycji konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Tegoroczna edycja odbyła się w Ostrzeszowie.

27 kwietnia 2018
Oświata, sport i kultura

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH W EUROPIE

Bełchatowska elektrownia - jedna z największych elektrowni w Europie była głównym celem wycieczki, uczniów z ZSP nr 1.

25 kwietnia 2018
×