JEJ PORTRET

W bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jej portret”. Wzięli w nim udział uczniowie z: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

25 kwietnia 2018

MATEMATYCZNE UMYSŁY

W jarocińskim LO został zorganizowany VII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym.

19 kwietnia 2018

KONKURS O BEZPIECZEŃSTWIE

Maciej Urbaniak - uczeń w zawodzie mechanik pojazdów samochodowym z ZSP nr 2 zajął trzecie miejsce w konkursie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych - BEZPIECZNIE OD STARTU, który odbył się w Kaliszu.

18 kwietnia 2018

TARGI CZYTELNICZE

11 kwietnia w ZSS w Jarocinie odbyły się warsztaty czytelnicze. Na zaproszenie do szkoły przybyli uczniowie z kl. IVD SP nr 4 w Jarocinie. W zajęciach brała też udział młodzież z kl. VII SPL ZSS w Jarocinie.

NAJLEPSZA PARODIA

Już po raz siódmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się Turniej Klas Pierwszych. Brały w nim udział wszystkie klasy ze szkół średnich. Zadaniem drużyn było zaprezentowanie piosenki-parodii znanego zespołu, przedstawienie tańca, odegranie scenki kabaretowej oraz wykonanie plakatu przedstawiającego daną klasę.

SUPER MECHANICY Z DWÓJKI NA PODIUM

Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie ( w składzie Marcin Walczak, Kamil Wesołek ) zajęła III miejsce VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Młody Mechanik, który odbyły się na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

CZYTANIE W JAGODOWYM LESIE

Już od 2007 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie w ramach zajęć pozalekcyjnych odbywa się czytanie oparte o zasady akcji "Cała Polska czyta dzieciom"; tym razem gościem kotlińskiej szkoły był Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

TARGI EDUKACYJNE w LO

Dzisiaj 12 kwietnia br. w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się I Akademickie Targi Edukacyjne; patronat nad imprezą objął Wicestarosta Mirosław Drzazga, który dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.

JĘZYK NA ŻYWO

W ramach „Tygodnia Języków Obcych” w ZSP nr 2 odbył się po raz kolejny konkurs językowy „English & Deutsch – JĘZYK NA ŻYWO”. Celem konkursu było rozwijanie pasji językowych , propagowanie innych kultur oraz podsumowanie i sprawdzenie swojej dotychczasowej wiedzy.

MARSZ DLA AUTYZMU

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w czwartek 5 kwietnia odbył się „Marsz dla autyzmu”.

CYFROWA SZKOŁA w TARCACH

W Technikum Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach realizowany będzie projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”. Program skierowany do ponad jedenastu tysięcy uczniów i pięciu tysięcy nauczycieli z sześciuset szkół z całej Wielkopolski.

OGÓLNOPOLSKI KONGRES POWIATÓW we WROCŁAWIU

6 kwietnia we Wrocławiu odbył się Kongres Powiatów „Dobry Zawód” poświęcony szkolnictwu branżowemu i technicznemu. Na kongresie obecni byli również Starosta Jarociński Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga.