REKOLEKCJE w ZSP nr 1

Franciszkanin brat Benedykt Stolarski poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne w ZSP nr 1 w Jarocinie. Rekolekcje odbywać się będą od 26 do 29 marca br. w sąsiadującym z ZSP nr 1 kościołem Ojców Franciszkanów.

26 marca 2018

KONKURS MATEMATYCZNY

22 marca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie Anna Pilarczyk, Roksana Grygiel, Klaudiusz Grocholski i Mariusz Sura reprezentowali swoją szkołę w XIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 11 w Kaliszu.

26 marca 2018

DNI OTWARTE - W SZKOLE W TARCACH

Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach serdecznie zapraszają uczniów klas III gimnazjów na Dni Otwarte szkoły, które odbędą się 23 i 24 marca 2018 r. w godzinach 9.00 – 15.00. Dojazd w piątek 23 marca 2018 r. autobusami JLA nr 7 i nr 8 bezpłatny.

20 marca 2018

DWIE DEKADY HISTORII

Sandra Orwat i Weronika Nowakowska, uczennice klasy 2 LO a zespołu szkół ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wzięły udział w V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Głównym celem konkursu jest poszerzanie wśród uczniów wiedzy historycznej, szczególnie dotyczącej Polski z lat 1970-1990. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 15 marca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Brali w nim udział uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym.

20 marca 2018

MATEMATYCZNY KANGUR

29 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przystąpiło do XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

16 marca 2018

ZSP nr 1 - DRZWI OTWARTE

Piknik Edukacyjny z atrakcyjnymi nagrodami, prezentacja oferty edukacyjnej i dorobku szkoły to główne założenia Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, na które gimnazjalistów i ich rodziców zaprasza "Jedynka" 22 marca br od godziny 12 - 16.

16 marca 2018

KONKURSY DLA SZKÓŁ

Najbliższe konkursy realizowane przez I LO w Jarocinie..

06 marca 2018

DRZWI OTWARTE w LO w JAROCINIE

16 marca br (piątek) w godzinach 12 - 16 w jarocińskim LO odbędą się tzw. "DRZWI OTWARTE".

06 marca 2018

OBLICZA PRZYRODY

2 marca br, w Zespole Szkół w Rusku odbył się Drużynowy Turniej Przyrodniczy pt. „5 OBLICZY PRZYRODY”. Była to już piąta edycja tego konkursu, którego celem jest popularyzacja nauk przyrodniczych i matematyki, rozwijanie u uczniów kreatywności, pewności siebie w wyrażaniu poglądów, prezentowaniu swoich pomysłów, pobudzanie do twórczych rozwiązań, oraz inspirowanie młodzieży do samodzielnego planowania i przeprowadzania doświadczeń.

05 marca 2018

SZKOŁA PROMUJĄCA SZKOLNE KLUBY SPORTOWE

Polecamy Państwa uwadze konkurs pn. Szkoła promująca szkolne kluby sportowe, który odbędzie się w okresie od 1 marca do 15 listopada 2018 r. Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 28 lutego 2018 r.

22 lutego 2018

DZIĘKUJEMY... PAMIĘTAMY

16 lutego zakończył się powiatowy konkurs historyczny poświęcony wydarzeniom Powstania Wielkopolskiego „Dziękujemy… pamiętamy – Powstanie Wielkopolskie oczami najmłodszych”.

19 lutego 2018

KONKURS DLA SZKÓŁ

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – Powiat Jarociński ogłasza konkurs pod nazwą: „Kroniki Rodzinne – udział w odzyskaniu niepodległości przez Polskę i Powstaniu Wielkopolskim”. Patronat nad konkursem obejmuje Wicestarosta Jarociński Mirosław Drzazga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań.

19 lutego 2018