DZIĘKUJEMY... PAMIĘTAMY

16 lutego zakończył się powiatowy konkurs historyczny poświęcony wydarzeniom Powstania Wielkopolskiego „Dziękujemy… pamiętamy – Powstanie Wielkopolskie oczami najmłodszych”.

19 lutego 2018

KONKURS DLA SZKÓŁ

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – Powiat Jarociński ogłasza konkurs pod nazwą: „Kroniki Rodzinne – udział w odzyskaniu niepodległości przez Polskę i Powstaniu Wielkopolskim”. Patronat nad konkursem obejmuje Wicestarosta Jarociński Mirosław Drzazga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań.

19 lutego 2018
Oświata, sport i kultura

„MROCZNY UKŁAD” – książka o Jarocinie...?

9 marca o godzinie 12.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Franciszkańskiej w Jarocinie odbędzie się spotkanie z autorem Dawidem Waszakiem w związku z premierą jego najnowszej powieści "MROCZNY UKŁAD", która jest kolejną książką z cyklu "Jarocin".

15 lutego 2018
Oświata, sport i kultura

MROCZNY UKŁAD – książka o Jarocinie…

9 marca o godzinie 12.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Franciszkańskiej w Jarocinie odbędzie się spotkanie z autorem Dawidem Waszakiem w związku z premierą jego najnowszej powieści "MROCZNY UKŁAD", która jest kolejną książką z cyklu "Jarocin"… Ogólnopolska premiera książki 19 lutego br.

15 lutego 2018

WOLONTARIAT DLA OLI

W ZSP nr 2 odbył się Wielki Szkolny Dzień Wolontariatu. Cel był szczytny - zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla kilkuletniej Oli.

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ

Po raz 15 w LO w Jarocinie odbył się Konkurs Recytatorski ,,Miłość niejedno ma imię...”. Czternastu uczniów reprezentujących jarocińskie szkoły (ZSP nr 2, Liceum Społeczne, LO) oraz ZSP- B w Tarcach - recytowało miłosne wiersze polskich poetów.

BEZPIECZNE WALENTYNKI

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach przeprowadzona została przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2018”.

MŁODZIEŻ PAMIĘTA

Dzisiaj 9 lutego br. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach tamtejsi uczniowie przy wsparciu i pomocy swoich nauczycieli zorganizowali uroczystą akademię poświęconą 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na zakończenie której zostały złożone pamiątkowe wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Zbigniewowi Ostrorogowi-Gorzeńskiemu, która znajduje się niedaleko tamtejszej szkoły.

09 lutego 2018

Dyrektor odwiedził swoich uczniów

Od 4 lutego druga grupa uczniów-budowlańców z jarocińskiej "Jedynki" gości w niemieckim Centrum Kształcenia Zawodowego w Gotz. Szkoła z Jarocina już od dwóch lat prowadzi ożywioną współpracę z tym ośrodkiem w ramach programu Erasmus+. (na zdjęciu Marek Sobczak (pierwszy z prawej) i uczniowie ZSP nr 1 odbywający praktyki w Poczdamie).

08 lutego 2018

ZA ŻYCIEM

Starostwo Powiatowe w Jarocinie podpisało z Ministrem Edukacji Narodowej porozumienie na realizację kolejnego programu dotyczącego kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – w ten sposób Powiat może otrzymać prawie 400 tys. na ten cel.

08 lutego 2018

ZWYCZAJNY BOHATER

Dzisiaj 2 lutego br. w ZSP nr 1 w Jarocinie została otwarta wystawa „Rotmistrz Pilecki – zwyczajny bohater”. Wystawa jest jedną z wielu zaplanowanych na ten rok imprez związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Współorganizatorem wystawy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

02 lutego 2018

AKADEMIA O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

30 stycznia 2018