W Tarcach szkolą uczniów

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach grupa uczniów z kierunku technik logistyk, wzięła udział w szkoleniu logistycznym. Szkolenie dotyczyło optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.

25 stycznia 2018

PROJEKT MULTIMEDIALNY

Ponad 266 uczniów z 52 szkół województwa wielkopolskiego, w tym grupa uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach w składzie: Krzysztof Łączniak, Jakub Kusyk i Filip Mitschke - wzięło udział w konkursie na Projekt Multimedialny dotyczący Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Wielkopolsko, czy spadnie na nas wolność?”.

25 stycznia 2018

DRZWI OTWARTE w ZSP nr 2

„Drzwi otwarte” w ZSP nr 2 w Jarocinie odbędą się: 2 marca (piątek) - 11.00. - 15.00. 3 marca (sobota) - 9.00. - 13.00.

23 stycznia 2018

KLASY MUNDUROWE

Na terenie 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia szkolenia uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy z przysposobieniem wojskowym.

22 stycznia 2018

MURAL DLA PATRONA

W ZSP nr 2 w Jarocinie powstał mural upamiętniający postać patrona szkoły – Eugeniusza Kwiatkowskiego, wybitnego męża stanu okresu międzywojennego, wicepremiera oraz ministra skarbu i ministra przemysłu i handlu.

19 stycznia 2018

Szkoła młodych patriotów - konkurs

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”,

16 stycznia 2018

WŚRÓD NAJLEPSZYCH

10 stycznia 2018 r. ogłoszono wyniki 20. edycji rankingu „Perspektyw” dotyczącego najlepszych liceów i techników. Po raz kolejny jarocińskie liceum znalazło się w gronie najwyżej notowanych liceów w kraju i utrzymało tytuł „Brązowej szkoły”.

15 stycznia 2018

Impreza w Jaraczewie

19 stycznia br. w jaraczewskim Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00; wystąpią artyści współpracujący z GOK; przewidziany jest także słodki poczęstunek; wstęp wolny.

12 stycznia 2018

LUDZIE NIEPODLEGŁOŚCI - Zdzisław Skarżyński

Rok 2018 jest rokiem dwóch wielkich rocznic – odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dlatego chcemy przybliżać Państwu sylwetki osób związanych z powiatem jarocińskim i z tymi wydarzeniami sprzed 100 lat.

Koncert w Zespole Szkół Specjalnych

11 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie pod kierunkiem skrzypka Zbigniewa Obary.

100 SPOTKAŃ NA STULECIE

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły” odbędzie się w środę 17 stycznia w auli jarocińskiego liceum (godz. 10.50). Gościem będzie lekarz weterynarii Maciej Gogulski.

Oświata, sport i kultura

Kultura, sport i zdrowie - konkurs ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego.

08 stycznia 2018