Prace organizacyjne rozpoczęte

12 grudnia br. Starosta Jarociński Teodor Grobelny wręczył powołania członkom Komitetu Setnej Rocznicy Obchodów Powstania Wielkopolskiego 1918-19. Celem działań tego komitetu jest przygotowanie i realizacja na terenie Powiatu Jarocińskiego obchodów 100. rocznicy powstania. W skład komitetu weszli przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz wyznaczeni w tym celu pracownicy Starostwa Powiatowego. (fot. moment wręczenia powołania do komitetu Katarzynie Szymkowiak przez Starostę Teodora Grobelnego).

13 grudnia 2017

Tygrysy w Kórniku

Piętnaście medali, po pięć złotych, srebrnych i brązowych wywalczyli zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin w VII Gwiazdkowym Turnieju Taekwondo, rozegranym w Kórniku.

11 grudnia 2017

Nauczyciel(ka) na medal

Beata Figaj-Skałbania, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odebrała medal oraz dyplom za zdobycie I miejsca w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”.

11 grudnia 2017

Czy jesteś bezpieczny?

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Anna Pilarczyk, Weronika Krawczak-Twardowska i Florian Szymczak reprezentowali szkołę w XI Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

05 grudnia 2017

Matematyczny słoń

Jak zjeść matematycznego słonia? Co wspólnego z maturą ma wspinaczka na szczyt? Jak ważne jest określenie celu, tworzenie warunków i w końcu jakimi metodami przygotowywać się do egzaminu maturalnego? Na te i szereg innych pytań odpowiadał - podczas swojego wykładu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - matematyk Dariusz Kulma.

05 grudnia 2017

Dla najlepszych uczniów

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Jarocińskiego odebrali Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nagrody wręczała Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty. Uroczystość odbyła się 30 listopada 2017 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

04 grudnia 2017
Oświata, sport i kultura

Kosmiczny Armagedon, alpinarium i magnolie, czyli coś o zajęciach terenowych

30 listopada br. odbyła się kolejna już wycieczka w ramach projektu „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego beneficjentem jest powiat jarociński.

04 grudnia 2017

Na trzecim miejscu

Uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie: Ilona Forszpaniak, Jakub Jakubowski, Artur Gmerek i Marcin Goździela wzięli udział w XV międzyszkolnym konkursie dla uczniów szkół specjalnych pod hasłem „Podróżujemy po Europie”, który odbył się pod koniec listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.

01 grudnia 2017

W Tarcach nakręcili film

1 grudnia br. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbył się turniej wiedzy o AIDS i HIV. Przy okazji podsumowano wyniki Olimpiady Promocji Zdrowia i kolejny etap powiatowego konkurs pt: „Krótka historia o HIV”.

01 grudnia 2017

100 spotkań na 100 lecie szkoły

5 grudnia o godz. 10.50 w auli jarocińskiego LO rozpocznie się spotkanie z absolwentem liceum z roku 2000 - Wojciechem Tomaszewskim.

30 listopada 2017

Latający Uniwersytet

„W naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone wspólnocie europejskiej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach programu Europejski Uniwersytet Latający”. – informuje Dorota Gromada, wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie

28 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

Znamy wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym szkól ponadgimnazjalnych. Złote medale i awans do zawodów rejonowych w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, wśród chłopców po raz jedenasty tytuł Mistrzów Powiatu obronili reprezentanci gospodarzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

28 listopada 2017