MATEMATYCZNY KANGUR

29 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przystąpiło do XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

16 marca 2018

ZSP nr 1 - DRZWI OTWARTE

Piknik Edukacyjny z atrakcyjnymi nagrodami, prezentacja oferty edukacyjnej i dorobku szkoły to główne założenia Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, na które gimnazjalistów i ich rodziców zaprasza "Jedynka" 22 marca br od godziny 12 - 16.

16 marca 2018

KONKURSY DLA SZKÓŁ

Najbliższe konkursy realizowane przez I LO w Jarocinie..

06 marca 2018

DRZWI OTWARTE w LO w JAROCINIE

16 marca br (piątek) w godzinach 12 - 16 w jarocińskim LO odbędą się tzw. "DRZWI OTWARTE".

06 marca 2018

OBLICZA PRZYRODY

2 marca br, w Zespole Szkół w Rusku odbył się Drużynowy Turniej Przyrodniczy pt. „5 OBLICZY PRZYRODY”. Była to już piąta edycja tego konkursu, którego celem jest popularyzacja nauk przyrodniczych i matematyki, rozwijanie u uczniów kreatywności, pewności siebie w wyrażaniu poglądów, prezentowaniu swoich pomysłów, pobudzanie do twórczych rozwiązań, oraz inspirowanie młodzieży do samodzielnego planowania i przeprowadzania doświadczeń.

05 marca 2018

SZKOŁA PROMUJĄCA SZKOLNE KLUBY SPORTOWE

Polecamy Państwa uwadze konkurs pn. Szkoła promująca szkolne kluby sportowe, który odbędzie się w okresie od 1 marca do 15 listopada 2018 r. Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 28 lutego 2018 r.

22 lutego 2018

DZIĘKUJEMY... PAMIĘTAMY

16 lutego zakończył się powiatowy konkurs historyczny poświęcony wydarzeniom Powstania Wielkopolskiego „Dziękujemy… pamiętamy – Powstanie Wielkopolskie oczami najmłodszych”.

19 lutego 2018

KONKURS DLA SZKÓŁ

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – Powiat Jarociński ogłasza konkurs pod nazwą: „Kroniki Rodzinne – udział w odzyskaniu niepodległości przez Polskę i Powstaniu Wielkopolskim”. Patronat nad konkursem obejmuje Wicestarosta Jarociński Mirosław Drzazga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań.

19 lutego 2018
Oświata, sport i kultura

„MROCZNY UKŁAD” – książka o Jarocinie...?

9 marca o godzinie 12.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Franciszkańskiej w Jarocinie odbędzie się spotkanie z autorem Dawidem Waszakiem w związku z premierą jego najnowszej powieści "MROCZNY UKŁAD", która jest kolejną książką z cyklu "Jarocin".

15 lutego 2018
Oświata, sport i kultura

MROCZNY UKŁAD – książka o Jarocinie…

9 marca o godzinie 12.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Franciszkańskiej w Jarocinie odbędzie się spotkanie z autorem Dawidem Waszakiem w związku z premierą jego najnowszej powieści "MROCZNY UKŁAD", która jest kolejną książką z cyklu "Jarocin"… Ogólnopolska premiera książki 19 lutego br.

15 lutego 2018

WOLONTARIAT DLA OLI

W ZSP nr 2 odbył się Wielki Szkolny Dzień Wolontariatu. Cel był szczytny - zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla kilkuletniej Oli.

12 lutego 2018

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ

Po raz 15 w LO w Jarocinie odbył się Konkurs Recytatorski ,,Miłość niejedno ma imię...”. Czternastu uczniów reprezentujących jarocińskie szkoły (ZSP nr 2, Liceum Społeczne, LO) oraz ZSP- B w Tarcach - recytowało miłosne wiersze polskich poetów.

12 lutego 2018