BEZPIECZNE WALENTYNKI

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach przeprowadzona została przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2018”.

12 lutego 2018

MŁODZIEŻ PAMIĘTA

Dzisiaj 9 lutego br. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach tamtejsi uczniowie przy wsparciu i pomocy swoich nauczycieli zorganizowali uroczystą akademię poświęconą 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na zakończenie której zostały złożone pamiątkowe wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Zbigniewowi Ostrorogowi-Gorzeńskiemu, która znajduje się niedaleko tamtejszej szkoły.

09 lutego 2018

Dyrektor odwiedził swoich uczniów

Od 4 lutego druga grupa uczniów-budowlańców z jarocińskiej "Jedynki" gości w niemieckim Centrum Kształcenia Zawodowego w Gotz. Szkoła z Jarocina już od dwóch lat prowadzi ożywioną współpracę z tym ośrodkiem w ramach programu Erasmus+. (na zdjęciu Marek Sobczak (pierwszy z prawej) i uczniowie ZSP nr 1 odbywający praktyki w Poczdamie).

08 lutego 2018

ZA ŻYCIEM

Starostwo Powiatowe w Jarocinie podpisało z Ministrem Edukacji Narodowej porozumienie na realizację kolejnego programu dotyczącego kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – w ten sposób Powiat może otrzymać prawie 400 tys. na ten cel.

08 lutego 2018

ZWYCZAJNY BOHATER

Dzisiaj 2 lutego br. w ZSP nr 1 w Jarocinie została otwarta wystawa „Rotmistrz Pilecki – zwyczajny bohater”. Wystawa jest jedną z wielu zaplanowanych na ten rok imprez związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Współorganizatorem wystawy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

02 lutego 2018

AKADEMIA O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

30 stycznia 2018
Oświata, sport i kultura

NOWE SALE DYDAKTYCZNE w "DWÓJCE"

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oddano do użytkowania uczniom pięć nowych sal lekcyjnych.

26 stycznia 2018

Młodzi patrioci z Żerkowa

Wczoraj (24 stycznia br.) w Auli Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie odbyła się uroczysta akademia rocznicowa poświęcona odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

W Tarcach szkolą uczniów

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach grupa uczniów z kierunku technik logistyk, wzięła udział w szkoleniu logistycznym. Szkolenie dotyczyło optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.

PROJEKT MULTIMEDIALNY

Ponad 266 uczniów z 52 szkół województwa wielkopolskiego, w tym grupa uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach w składzie: Krzysztof Łączniak, Jakub Kusyk i Filip Mitschke - wzięło udział w konkursie na Projekt Multimedialny dotyczący Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Wielkopolsko, czy spadnie na nas wolność?”.

DRZWI OTWARTE w ZSP nr 2

„Drzwi otwarte” w ZSP nr 2 w Jarocinie odbędą się: 2 marca (piątek) - 11.00. - 15.00. 3 marca (sobota) - 9.00. - 13.00.

23 stycznia 2018

KLASY MUNDUROWE

Na terenie 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia szkolenia uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy z przysposobieniem wojskowym.

22 stycznia 2018