Język niemiecki znają doskonale

Paulina Baranowska i Wiktoria Wielińska, uczennice 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wystąpiły w III edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…”; ten etap konkursu rozgrywany był już na poziomie „wojewódzkim” w Poznaniu; do rywalizacji przystąpiło 48 uczestników z różnych szkół z terenu Wielkopolski.

23 listopada 2017

Olimpiady specjalne

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie po raz pierwszy od założenia klubu wzięli udział w sportowych zmaganiach.

22 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

Ortografia nie ma dla nich żadnych tajemnic

W zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się 21 listopada br. XVII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny.

21 listopada 2017

Nowe klasy i gabinety

W jarocińskim Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF po remoncie została otwarta nowa część szkoły.

20 listopada 2017

XI Turniej Piłkarski Ośrodków Kuratorskich

W ostatnim weekend w jarocińskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Franciszkańskiej odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich.

20 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

BohaterON - włącz historię !

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie i Drużyna Harcerska 56 WDH NS „Jagódki” pisali kartki dla Powstańców Warszawskich i wzięli udział w kampanii „BohaterON – włącz historię!”

15 listopada 2017

Spotkanie w LO

Jutro tj. 14.11.2017 o godz. 10.00 w Auli I LO w Jarocinie, odbędzie się spotkanie z Deanną Segall, antropolog która ukończyła William College.

13 listopada 2017

Rosną kolejne talenty

Jedenaście medali, to dorobek zawodniczek i zawodników z MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim, które zostały rozegrane pod koniec października w Bornym Sulimowie. .

VII Bieg Niepodległości pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu

Dzisiaj o godz. 12.00 z Rynku w Jarocinie wystartował VII Bieg Niepodległości organizowany już tradycyjnie przez LO w Jarocinie; (na fot. uczestnicy tegorocznego biegu na chwilę przed startem na jarocińskim rynku).

Patriotyczna akademia

10 listopada br. w Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki z Marcinka w Starostwie

Dzisiaj (8 listopada) Starostwo Powiatowe odwiedziła grupa przedszkolna, „Plastusie Popołudniowe” z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Marcinek” w Jarocinie.

08 listopada 2017

Wieczór kabaretowy w Żerkowie

W następną sobotę (18 listopada) w Żerkowie odbędzie się wieczór kabaretowy. Początek „Kabaretonu pod Łysą Górą” o godzinie 18.00 w auli żerkowskiego gimnazjum przy ulicy Cmentarnej 10. W przedstawieniu wystąpi Kabaret Czesuaw oraz młodzież z Gminy Żerków.

07 listopada 2017