MURAL DLA PATRONA

W ZSP nr 2 w Jarocinie powstał mural upamiętniający postać patrona szkoły – Eugeniusza Kwiatkowskiego, wybitnego męża stanu okresu międzywojennego, wicepremiera oraz ministra skarbu i ministra przemysłu i handlu.

19 stycznia 2018

Szkoła młodych patriotów - konkurs

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”,

16 stycznia 2018

WŚRÓD NAJLEPSZYCH

10 stycznia 2018 r. ogłoszono wyniki 20. edycji rankingu „Perspektyw” dotyczącego najlepszych liceów i techników. Po raz kolejny jarocińskie liceum znalazło się w gronie najwyżej notowanych liceów w kraju i utrzymało tytuł „Brązowej szkoły”.

15 stycznia 2018

Impreza w Jaraczewie

19 stycznia br. w jaraczewskim Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00; wystąpią artyści współpracujący z GOK; przewidziany jest także słodki poczęstunek; wstęp wolny.

12 stycznia 2018

LUDZIE NIEPODLEGŁOŚCI - Zdzisław Skarżyński

Rok 2018 jest rokiem dwóch wielkich rocznic – odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dlatego chcemy przybliżać Państwu sylwetki osób związanych z powiatem jarocińskim i z tymi wydarzeniami sprzed 100 lat.

Koncert w Zespole Szkół Specjalnych

11 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie pod kierunkiem skrzypka Zbigniewa Obary.

100 SPOTKAŃ NA STULECIE

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły” odbędzie się w środę 17 stycznia w auli jarocińskiego liceum (godz. 10.50). Gościem będzie lekarz weterynarii Maciej Gogulski.

Oświata, sport i kultura

Kultura, sport i zdrowie - konkurs ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego.

08 stycznia 2018

Podwójny brąz w Mistrzostwach Wielkopolski

W rozegranych pod koniec zeszłego roku Mistrzostwach Wielkopolski w Unihokeju drużyny dziewcząt i chłopców z jarocińskiej „Dwójki” zajęły trzecie miejsce. Uczniowie rywalizowali w Poznaniu, uczennice w Zbąszyniu.

04 stycznia 2018

Lubią pomagać

Idea Szlachetnej Paczki jest piękna, bo łączy ludzi i pozwala wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy. W grudniu 2017 pomoc trafiła do rodzin czworga uczniów z ZSP nr 2 w Jarocinie.

04 stycznia 2018

Zamiast upominków

Uczniowie klasy II D LO w Jarocinie odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radlinie. Zamiast upominków gwiazdkowych dla koleżanek i kolegów licealiści zakupili karmę dla zwierząt z radlińskiego przytuliska

28 grudnia 2017

Licealne jasełka i kolędowanie

W LO w Jarocinie odbyły się szkolne jasełka połączone ze śpiewaniem kolęd.

27 grudnia 2017