Oświata, sport i kultura

Szkoła młodych patriotów - ostatni gwizdek

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej” (szczegóły na www.men.gov.pl).

Wyróżnienia dla nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego

Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły nauczycielom odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W gronie wyróżnionych i laureatów znalazło się 8 nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego.

Gra już 50 lat

3 listopada br. sala Jarocińskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi z okazji benefisu Zbigniewa Obary, który obchodził 50-lecie pracy pedagogiczno-artystycznej. Zbigniew Obara jest kojarzony przez większość mieszkańców powiatu jarocińskiego, jako doskonały skrzypek, który potrafi odnaleźć się w każdym gatunku muzycznym.

Uczniowie ZSP-B w Tarcach z wizytą w Centrum

Uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w Wielkopolskim Centrum Hodowli Zwierząt pod Poznaniem.

Tysiące uczniów w Cyfrowej Szkole

W projekcie „Cyfrowa Szkoł@ Wielkopolska 2020” weźmie udział ponad 11 tysięcy uczniów z całego regionu z ponad 600 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (na zdjęciu - Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego podczas konferencji).

Oświata, sport i kultura

Co Tygrysice lubią najbardziej?

Świetny występ w Pucharze Polski w Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 rozgrywanym w Nowym Sączu w ostatniej dekadzie października br. zanotowały zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy w historii startów w Pucharach Polski "Tygrysice" mogły świętować zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów.

Rok patrona jarocińskiego LO

Z związku z Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ws. Obchodów Roku Kościuszkowskiego, w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym, którego patronem jest właśnie Tadeusz Kościuszko - cały czas prowadzone są przez uczniów i nauczycieli akcje mające propagować wiedzę o życiu i dokonaniach Naczelnika Insurekcji.

Helloweenowa wizyta w Starostwie

31 października uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odwiedzili Starostwo.

Złoto i srebro

W Poznaniu odbyły się zawody w ramach Wojewódzkiej Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Reprezentacja ZSP nr 2 osiągnęła tam bardzo dobre wyniki.

30 października 2017

Uczniowie na warsztatach

17 października br. uczniowie z klasy II i III technikum architektury krajobrazu wzięli udział w warsztatach Dnia Ogrodnika i Architekta Krajobrazu, zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

30 października 2017

Biwak przed Apelem Niepodległościowym

W dniach od 19 – 20 października 2017 r. odbył się biwak z udziałem harcerzy oraz członków grupy teatralnej „Tacy Sami” działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie pod hasłem: „Przed nami akademia z okazji Święta Niepodległości”.

26 października 2017

Ostatni koncert

27 października (piątek) o godz.18.00 w kotlińskim Domu Kultury odbędzie się Uroczyste Zakończenie XXII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2017.

24 października 2017