Z nożyczkami przez Europę

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w roku 2017 pozyskał ze środków programu ERASMUS+ ponad 225 tys. złotych na realizację projektu pt. „Z nożyczkami przez Europę ”. Projekt skierowany jest do uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem jest podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego

09 października 2017

Dorosłe Dzieci Mają Głos

to impreza muzyczna, która odbędzie się w sobotę 11 listopada br. w Jaraczewie. Zapisy chętnych jeszcze trwają…

05 października 2017
Oświata, sport i kultura

Wielkopolskie śpiewanie już za nami

1 października w Żerkowie odbyła się impreza pod nazwą "Wielkopolskie śpiewanie".

04 października 2017

Klub Olimpiad Specjalnych

29 września br. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie powołano do życia Klub Olimpiad Specjalnych. Celem działalności Szkolnego Klubu Olimpiad Specjalnych jest organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych, zawodów sportowych, treningów dla uczniów.

03 października 2017

Nowy Dyrektor

W piątek 29 września br. w Starostwie Powiatowym odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie – jedynym kandydatem był Marek Tyrakowski, który w wyniku konkursu został powołany na to stanowisko.

02 października 2017

Wycieczka do ZOO

W ramach integracji szkolnej 27 września br. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wybrali się na wycieczkę do poznańskiego ogrodu zoologicznego.

02 października 2017

Szlakiem jarocińskich kompanii lotnych

23 września 2017 r. harcerze z 56. WDH NS „Jagódki”: Mateusz Zdrojowy, Anna Żurek oraz Weronika Krawczak Twardowska pod opieką drużynowej Beaty Hendler oraz druhny Agnieszki Zaborowskiej wzięli udział w Harcerskim Starcie pod hasłem: SZLAKIEM JAROCIŃSKICH KOMPANII LOTNYCH

29 września 2017

Wielkopolska Szkoła Roku

27 września w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody w organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku.

28 września 2017

Sportowy Powiat

28 września w Zespole Szkół Ponadgimazjalnych nr 1 w Jarocinie odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/18 połączona z podsumowaniem rywalizacji powiatowej za ubiegły rok szkolny.

28 września 2017

Nagrody dla najlepszych maturzystów

27 września w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z najlepszymi maturzystami z terenu powiatu jarocińskiego. Na zdjęciu Patrycja Krzyżoszczak,Małgorzata Papierz, Sara Jaworska, mama Anny Mojsiuk oraz Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga.

27 września 2017

Białe Tygrysy znów atakują

Dziewięć reprezentantek Białych Tygrysów Jarocin wystartowało w turnieju rangi Pucharu Świata XXIV Polish Open - XX Warsaw Cup. W końcowej klasyfikacji zawodniczki z Jarocina wywalczyły jeden brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Stasik.

26 września 2017

Piknik z "Pierwszakami"

W Radlinie odbyła się pierwsza edycja Pikniku Integracyjnego dla uczniów klas pierwszych. „Pierwszaki”, a było ich przeszło 300, rywalizowały w wielu konkurencjach. Uczniowie swoich wychowawców zaprosili również do zabawy.

26 września 2017