Na trzecim miejscu

Uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie: Ilona Forszpaniak, Jakub Jakubowski, Artur Gmerek i Marcin Goździela wzięli udział w XV międzyszkolnym konkursie dla uczniów szkół specjalnych pod hasłem „Podróżujemy po Europie”, który odbył się pod koniec listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.

01 grudnia 2017

W Tarcach nakręcili film

1 grudnia br. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbył się turniej wiedzy o AIDS i HIV. Przy okazji podsumowano wyniki Olimpiady Promocji Zdrowia i kolejny etap powiatowego konkurs pt: „Krótka historia o HIV”.

01 grudnia 2017

100 spotkań na 100 lecie szkoły

5 grudnia o godz. 10.50 w auli jarocińskiego LO rozpocznie się spotkanie z absolwentem liceum z roku 2000 - Wojciechem Tomaszewskim.

30 listopada 2017

Latający Uniwersytet

„W naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone wspólnocie europejskiej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach programu Europejski Uniwersytet Latający”. – informuje Dorota Gromada, wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie

28 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

Znamy wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym szkól ponadgimnazjalnych. Złote medale i awans do zawodów rejonowych w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, wśród chłopców po raz jedenasty tytuł Mistrzów Powiatu obronili reprezentanci gospodarzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

28 listopada 2017

Język niemiecki znają doskonale

Paulina Baranowska i Wiktoria Wielińska, uczennice 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wystąpiły w III edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…”; ten etap konkursu rozgrywany był już na poziomie „wojewódzkim” w Poznaniu; do rywalizacji przystąpiło 48 uczestników z różnych szkół z terenu Wielkopolski.

23 listopada 2017

Olimpiady specjalne

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie po raz pierwszy od założenia klubu wzięli udział w sportowych zmaganiach.

22 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

Ortografia nie ma dla nich żadnych tajemnic

W zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się 21 listopada br. XVII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny.

21 listopada 2017

Nowe klasy i gabinety

W jarocińskim Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF po remoncie została otwarta nowa część szkoły.

20 listopada 2017

XI Turniej Piłkarski Ośrodków Kuratorskich

W ostatnim weekend w jarocińskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Franciszkańskiej odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich.

20 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

BohaterON - włącz historię !

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie i Drużyna Harcerska 56 WDH NS „Jagódki” pisali kartki dla Powstańców Warszawskich i wzięli udział w kampanii „BohaterON – włącz historię!”

15 listopada 2017

Spotkanie w LO

Jutro tj. 14.11.2017 o godz. 10.00 w Auli I LO w Jarocinie, odbędzie się spotkanie z Deanną Segall, antropolog która ukończyła William College.

13 listopada 2017