Zaczytana Szkoła - VII edycja konkursu

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 18 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu

06 września 2017

Olimpijskie otwarcie

4-go września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie miała miejsce inauguracja obchodów 70-lecia Szkoły.

06 września 2017

Powiatowa Inauguracja Roku szkolnego 2017-18

W dniu 4 września br. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2017-18 oraz oficjalne przekazanie do użytku nowo wybudowanego wielofunkcyjnego boiska sportowego.

05 września 2017

Nowy rok szkolny 2017-18

Powiat Jarociński jest organem prowadzącym dla następujących szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

05 września 2017

Wybieram Wybory - konkurs

Państwowa Komisja Wyborcza organizuje II edycję konkursu „WYBIERAM WYBORY”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

01 września 2017

Senior z inicjatywą - konferencja

Pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dniu 20 września 2017 o godzinie 11.00 w krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się konferencja „Miłość się nie starzeje”. Wszystkich zainteresowanych Seniorów z terenu naszego powiatu zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy.

30 sierpnia 2017
Oświata, sport i kultura

Uroczyste podpisywanie umów o pracę

Dzisiaj w siedzibie Cechu rzemiosł Różnych przy ul. Wrocławskiej w Jarocinie odbyło się uroczyste podpisanie umów o pracę przez pracowników młodocianych – będących uczniami ZSP nr 2. Na tej uroczystości obecni byli także Starosta Teodor Grobelny, prezes Banku Spółdzielczego Jan Grzesiek.

II Festiwal Orkiestr Dętych

W ostatnią sobotę odbył się w Żerkowie II FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH. W imprezie wzięły udział cztery formacje z Nekli, Żerkowa, Dopiewa i Kobylina.

Jubileusz 70-o lecia ZSP nr 1

Zbliża się 70 – a rocznica powstania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. „Program jest dość intensywny, ale myślę, że ciekawy, a wszelkie informacje publikowane są na stronie szkoły, stronie zjazdowej i na szkolnym koncie FB” - informuje Iwona Tobolska, wicedyrektor szkoły.

Rowerowy Rajd Żniwny

Z okazji Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się 3-go września br. w Magnuszewicach - jedną z imprez towarzyszących będzie "Rowerowy Rajd Żniwny".

24 sierpnia 2017

Dzień Pomidora

W sobotę 26 sierpnia br. w Kotlinie odbędzie się impreza pod nazwa „Dzień Pomidora”. Start festynu o godz. 15.00 na placu obok kotlińskiego Domu Kultury.

24 sierpnia 2017

Komisja edukacji i kultury

Dzisiaj tj. 21 sierpnia o godz. 15.00 zebrała się komisja edukacji i kultury pod przewodnictwem radnego Mariusza Stoleckiego. W programie obrad komisji znalazły się m.in.: dwa punkty związane z Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie. Po pierwsze komisja zaopiniowała pozytywnie fakt wyłączenia liceum ogólnokształcącego z zespołu szkół przy ulicy Kościuszki oraz przyjęła do wiadomości informację Wicestarosty Mirosława Drzazgi, który poinformował o piśmie, jakie wpłynęło do Starostwa od Tomasza Kosińskiego, dyrektora LO w Jarocinie.

22 sierpnia 2017