Helloweenowa wizyta w Starostwie

31 października uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odwiedzili Starostwo.

31 października 2017

Złoto i srebro

W Poznaniu odbyły się zawody w ramach Wojewódzkiej Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej. Reprezentacja ZSP nr 2 osiągnęła tam bardzo dobre wyniki.

30 października 2017

Uczniowie na warsztatach

17 października br. uczniowie z klasy II i III technikum architektury krajobrazu wzięli udział w warsztatach Dnia Ogrodnika i Architekta Krajobrazu, zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

30 października 2017

Biwak przed Apelem Niepodległościowym

W dniach od 19 – 20 października 2017 r. odbył się biwak z udziałem harcerzy oraz członków grupy teatralnej „Tacy Sami” działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie pod hasłem: „Przed nami akademia z okazji Święta Niepodległości”.

26 października 2017

Ostatni koncert

27 października (piątek) o godz.18.00 w kotlińskim Domu Kultury odbędzie się Uroczyste Zakończenie XXII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2017.

Święto Niepodległości w Jaraczewie

Z okazji Święta Niepodległości jaraczewski Gminny Ośrodek Kultury zorganizował cykl imprez.

Mistrzowie warcab

11 listopada 2017 r. odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa w warcabach międzynarodowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żerków.

Operetkowe przeboje w JOK

W środę 25 października w Jarocińskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00 odbędzie się koncert operetkowy. Koncert został zorganizowany przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Po festiwalu

21 października w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się XIV Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Ludowej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Jarocinie

Wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu

W dniu 23 października br. została otwarta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wystawa pt.: „Powstanie Wielkopolskie 1918-19, Droga Wielkopolan do Niepodległości”.

Zerknij tu

Dzisiaj zakończyła się konferencja pn. "Dziedzictwo kulturowe elementem ożywienia ruchu turystycznego Szwajcarii Żerkowskiej". Konferencja odbyła się w Ośrodku Kultury i Rekreacji MCT w Żerkowie.

19 października 2017

Mistrzowska sztafeta

Złoty medal w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych Chłopców wywalczyli podopieczni p. Mateusza Gościniaka z ZSP nr 1 w Jarocinie. W XIX edycji Licealiady, która odbyła się na początku października w Poznaniu. Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła na tych zawodach miejsce VII.

18 października 2017