Turniej piłkarski imienia Janusza Jajczyka

W ostatni wtorek 15 sierpnia br. w Żerkowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej imienia przedwcześnie zmarłego Burmistrza Żerkowa - Janusza Jajczyka. Impreza ta już na trwałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych żerkowskiej gminy.

17 sierpnia 2017
Oświata, sport i kultura

Koniec lata z orkiestrami dętymi

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…" śpiewała juz przed laty Halina Kunicka. Tę siłę usłyszymy, a także będziemy mieli możliwość zobaczyć podczas Festiwalu Orkiestr Dętych w Żerkowie - 26 sierpnia. Oprócz dużej dawki muzyki na uczestników imprezy czekać będzie moc dodatkowych atrakcji.

07 sierpnia 2017
Oświata, sport i kultura

RoweLOVE - pozytywnie zakręceni na rowery

Serdecznie zapraszamy na uroczyste przekazanie do użytkowania pierwszych w Jarocinie stacji naprawy rowerów, (jedna znajduje się przy ul. Powstańców Wielkopolskich, przy światłach vis a vis marketu Intermarche, a druga zlokalizowana jest na os. Konstytucji 3 Maja, między blokiem Bema 37, a ul. Solidarności).

25 lipca 2017

Olimpijski ping-pong

Marek Rutowski ( w środku, w drugim rzędzie) - mieszkaniec gminy Jaraczewo znalazł się w reprezentacji Polski Niesłyszących Tenisistów Stołowych na XXIII Światowe Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych, które od 18 do 30 lipca są rozgrywane w Samsun, w Turcji.

25 lipca 2017

"Kościuszkowcy" w 20-tce najlepszych liceów w Wielkopolsce

20 miejsce w Wielkopolsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusz Kościuszki w Jarocinie w Rankingu Perspektyw. Tym samym placówka otrzymała tytuł „Brązowej szkoły 2016”.

25 stycznia 2017

Zimowo na akordeonie

W imieniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Kotlinie zapraszamy na „Koncert Zimowy” w wykonaniu solowym oraz zespołu akordeonowego „Kotlin” .

19 stycznia 2017

Od Edith Piaf do opery

W sobotę 21 stycznia o godz. 17.00 w Żerkowie odbędzie się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.

19 stycznia 2017

Pokonała 1300 uczestników

Uczennica klasy trzeciej technikum cyfrowych procesów graficznych Ewelina Wantuch zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Cyfrowej. Jest to duży sukces trzecioklasistki, gdyż awansując pokonała przeszło 1300 innych uczestników.

17 stycznia 2017