Chcą zostać strażakami

W Żerkowie odbył się dwudniowy obóz strażacki dla młodzieży, uczniów jarocińskiego ZSP nr 2 połączony z ćwiczeniami w terenie.

20 września 2017

... I zrobili porządek

15 września br. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z wychowawcami i opiekunami po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

19 września 2017

Jedynka - aktywna 70-o latka

Zakończyły się bogate w atrakcje i eventy obchody 70 – lecia ZSP nr 1 w Jarocinie. Radość i łzy wzruszenia, uściski, rozmowy, przeglądanie zdjęć i kronik szkolnych – tak spotkanie po latach, w czasie uroczystego Zjazdu Absolwentów 16 września 2017 r. wspominają uczniowie i nauczyciele dawnego Technikum Przemysłu Drzewnego w Jarocinie.

18 września 2017
Oświata, sport i kultura

Album o snutkach - spotkanie promocyjne

W najbliższą niedzielę w Golinie odbędzie się spotkanie promocyjne Albumu Snutki Golińskiej. W publikacji znajdują się liczne zdjęcia przedstawiające te lokalne rękodzieło.

12 września 2017

szkoła Dobrego Wychowania - konkurs

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 12 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Szkoły dobrego wychowania” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

07 września 2017

Szkoła młodych patriotów - V edycja konkursu

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają dyplomy „Szkoły młodych patriotów” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

07 września 2017

Sprzątanie Świata 2017

24. ogólnopolska edycja akcji przebiegać będzie w dniach 15-17 września 2017 r. pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”.

Wolontariat - konkurs dla szkół

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU - Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 19 września 2017 r. do 28 lutego 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Szkolny klub wolontariatu” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Zaczytana Szkoła - VII edycja konkursu

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 18 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu

Olimpijskie otwarcie

4-go września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie miała miejsce inauguracja obchodów 70-lecia Szkoły.

Powiatowa Inauguracja Roku szkolnego 2017-18

W dniu 4 września br. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2017-18 oraz oficjalne przekazanie do użytku nowo wybudowanego wielofunkcyjnego boiska sportowego.

05 września 2017

Nowy rok szkolny 2017-18

Powiat Jarociński jest organem prowadzącym dla następujących szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

05 września 2017