otwórz widżet facebooka

Oświata, sport i kultura

Oświata, sport i kultura

ŚWIĘTO EDUKACJI W TARCACH

POWIAT JAROCIŃSKI W ZSP-B W TARACH ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ... (poniżej fotorelacja i lista nagrodzonych nauczycieli)

18 października 2018
Oświata, sport i kultura

PROFESOR OŚWIATY

11 października w Kancelarii Premiera Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wręczyła wybitnym pedagogom honorowe tytuły profesora oświaty. W gronie 25 wyróżnionych nauczycieli z całego kraju znalazła się nauczycielka języka polskiego w naszej szkole Beata Udzik.

16 października 2018
Oświata, sport i kultura

ŚLUBOWANIE...

Pierwszym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w LO w Jarocinie było ślubowanie klas pierwszych. W tym roku naukę w jarocińskim LO rozpoczęło 192 uczennic i uczniów.

16 października 2018
Oświata, sport i kultura

W JAROCIŃSKIM LICEUM

12 października w jarocińskim LO została odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca budowniczych sali gimnastycznej znajdującej się przy LO.

15 października 2018
Oświata, sport i kultura

100 na 100 w LO - Piotr Ruszkiewicz

Pierwszym absolwentem po wakacyjnej przerwie, który będzie gościł w LO w Jarocinie w ramach cyklu "100 spotkań na 100 lecie Liceum" - będzie adwokat Piotr Ruszkiewicz....

15 października 2018
Oświata, sport i kultura

MŁODZI WETERYNARZE Z WIZYTĄ...

9 października br. uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, technik agrobiznesu z ZSP-B w Tarcach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w Wielkopolskim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Tulcach k. Poznania.

12 października 2018
Oświata, sport i kultura

SPOTKANIE AUTORSKIE

9 września br w ZSP nr 2 odbyło się spotkanie młodzieży z autorem m.in. :"CZERWIENI OBŁĘDU" - Dawidem Waszakiem. "Zależało mi na tym, aby spotkania autorskie promujące moją najnowszą książkę i cały cykl Jarocin rozpoczęły się w moim rodzinnym mieście, bo gdzie miałby się odbyć pierwsze spotkania, jeśli nie w Jarocinie? Moje pierwsze spotkanie miałem zaszczyt poprowadzić jeszcze przed wakacjami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, co bardzo mnie ucieszyło, ponieważ jestem jej absolwentem" -mówi Dawid Waszak, młody pisarz z Jarocina, autor kilku książek, m.in.: „Czerwieni Obłędu”.

12 października 2018
Oświata, sport i kultura

NOC NAUKOWCÓW

Już po raz kolejny, ponad czterdziestoosobowa grupa młodzieży z ZSP-B im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach uczestniczyła w "Nocy Naukowców" w Poznaniu.

08 października 2018
Oświata, sport i kultura

TARCE - DWA KONCERTY I KONKURS

Już od dziewiętnastu lat w październiki w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach organizowane są obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki. Przebieg obchodów miał w przeszłości różną formę, lecz zawsze nieodłącznym elementem był koncert dla uczniów technikum, często z ich udziałem.

05 października 2018
Oświata, sport i kultura

POZNAWALI PRACĘ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Uczniowie klasy z innowacją ratownictwo medyczne z ZSP nr 2 w Jarocinie wybrali się z wizytą do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Członkowie załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ratownictwa medycznego. Młodzież miała również okazję zapoznać się z wyposażeniem śmigłowca

04 października 2018
Oświata, sport i kultura

ŻEGLARSKIE ZMAGANIA

W minioną sobotę 29.09.2018 r. nad zalewem w Roszkowie odbyły się Regaty Zakończenia Sezonu Żeglarskiego Klubu Żeglarskiego "Wodniak" Jarocin i Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Regaty odbyły się m.in. pod patronatem honorowym: Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego, a Starostwo wsparło również imprezę finansowo, medialnie oraz rzeczowo.

03 października 2018
Oświata, sport i kultura

W PLANETARIUM

2 października 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie realizujący zajęcia matematyczno – przyrodnicze, w ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenia” pojechali na wycieczkę do Planetarium w Potarzycy.

03 października 2018
×