otwórz widżet facebooka

Oświata, sport i kultura

Oświata, sport i kultura

ŚWIĘTO EDUKACJI W TARCACH

POWIAT JAROCIŃSKI W ZSP-B W TARACH ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ... (poniżej fotorelacja i lista nagrodzonych nauczycieli)

18 października 2018
Oświata, sport i kultura

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ NA 100-LECIE SZKOŁY

W ramach obchodów roku jubileuszowego 100 – lecia jarocińskiego LO odbył się turniej halowej piłki nożnej klas licealnych

18 października 2018
Oświata, sport i kultura

KONKURS KRONIKI RODZINNE ZAKOŃCZONY

Z inicjatywy i pod patronatem Mirosława Drzazgi, Wicestarosty Powiatu jarocińskiego oraz Jana Szczerbania, Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/19 i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszony został konkurs pt. „Kroniki Rodzinne. Udział Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918/19 i odzyskaniu niepodległości”.

18 października 2018
Oświata, sport i kultura

PROFESOR OŚWIATY

11 października w Kancelarii Premiera Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wręczyła wybitnym pedagogom honorowe tytuły profesora oświaty. W gronie 25 wyróżnionych nauczycieli z całego kraju znalazła się nauczycielka języka polskiego w naszej szkole Beata Udzik.

16 października 2018
Oświata, sport i kultura

ŚLUBOWANIE...

Pierwszym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w LO w Jarocinie było ślubowanie klas pierwszych. W tym roku naukę w jarocińskim LO rozpoczęło 192 uczennic i uczniów.

16 października 2018
Oświata, sport i kultura

W JAROCIŃSKIM LICEUM

12 października w jarocińskim LO została odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca budowniczych sali gimnastycznej znajdującej się przy LO.

15 października 2018
Oświata, sport i kultura

100 na 100 w LO - Piotr Ruszkiewicz

Pierwszym absolwentem po wakacyjnej przerwie, który będzie gościł w LO w Jarocinie w ramach cyklu "100 spotkań na 100 lecie Liceum" - będzie adwokat Piotr Ruszkiewicz....

15 października 2018
Oświata, sport i kultura

MŁODZI WETERYNARZE Z WIZYTĄ...

9 października br. uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, technik agrobiznesu z ZSP-B w Tarcach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w Wielkopolskim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Tulcach k. Poznania.

12 października 2018
Oświata, sport i kultura

SPOTKANIE AUTORSKIE

9 września br w ZSP nr 2 odbyło się spotkanie młodzieży z autorem m.in. :"CZERWIENI OBŁĘDU" - Dawidem Waszakiem. "Zależało mi na tym, aby spotkania autorskie promujące moją najnowszą książkę i cały cykl Jarocin rozpoczęły się w moim rodzinnym mieście, bo gdzie miałby się odbyć pierwsze spotkania, jeśli nie w Jarocinie? Moje pierwsze spotkanie miałem zaszczyt poprowadzić jeszcze przed wakacjami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, co bardzo mnie ucieszyło, ponieważ jestem jej absolwentem" -mówi Dawid Waszak, młody pisarz z Jarocina, autor kilku książek, m.in.: „Czerwieni Obłędu”.

12 października 2018
Oświata, sport i kultura

NOC NAUKOWCÓW

Już po raz kolejny, ponad czterdziestoosobowa grupa młodzieży z ZSP-B im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach uczestniczyła w "Nocy Naukowców" w Poznaniu.

08 października 2018
Oświata, sport i kultura

TARCE - DWA KONCERTY I KONKURS

Już od dziewiętnastu lat w październiki w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach organizowane są obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki. Przebieg obchodów miał w przeszłości różną formę, lecz zawsze nieodłącznym elementem był koncert dla uczniów technikum, często z ich udziałem.

05 października 2018
Oświata, sport i kultura

POZNAWALI PRACĘ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Uczniowie klasy z innowacją ratownictwo medyczne z ZSP nr 2 w Jarocinie wybrali się z wizytą do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Członkowie załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ratownictwa medycznego. Młodzież miała również okazję zapoznać się z wyposażeniem śmigłowca

04 października 2018
×