otwórz widżet facebooka

Oświata, sport i kultura

Oświata, sport i kultura

WYSTAWA MOBILNA

W pierwszych dniach września mobilna wystawa przygotowana przez Starostwo Powiatowe dla uczczenia 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego odwiedziła tym razem Gminę Jaraczewo.

07 września 2018
Oświata, sport i kultura

PATRIOT ROCK - 22 WRZEŚNIA 2018

22 września br. na terenie jarocińskiej jednostki wojskowej odbędzie się koncert PATRIOT ROCK; w koncercie wezmą udział m.in.: KSU, MAŁGORZATA OSTROWSKA, ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI, czy DAMIANA SYJONFAM.

22 sierpnia 2018
Oświata, sport i kultura

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO ORAZ 98. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ. Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.(na zdj. Jarociniacy biorący udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku).

13 sierpnia 2018
Oświata, sport i kultura

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 r. PAMIĘTAMY ! Był piąty rok wojny, ciepły sierpniowy wtorek 1944r. o godzinie 17.00 oznaczonej kryptonimem „W” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Ponad 40 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej wraz z oddziałami NSZ rozpoczęło natarcie na obiekty zajmowane przez Niemców w siedmiu obwodach Warszawy...

31 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

LEŻAKOWE KINO W KOTLINIE

Wszystkich miłośników X Muzy zapraszamy w sierpniu na KINO LEŻAKOWE w KOTLINIE

31 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

ŚWIĘTO PARÓWKI W JARACZEWIE

5 sierpnia br. w jaraczewskim parku kolejny raz spotkają się wszyscy smakosze serdelków na "Święcie Parówki". To już czwarta edycja tej imprezy...

31 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY O NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO Podobnie jak w latach poprzednich Konkurs adresowany jest do szerokiego grona miłośników fotografii i aktywnego wypoczynku wśród wielkopolskich atrakcji - zarówno tych turystycznych, przyrodniczych, jak i historyczno-kulturowych, by wziąć w nim udział wystarczy zgłosić swoją pracę konkursową (zestaw 3 fotografii) do jednej z trzech kategorii:

30 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

KRONIKI RODZINNE

Najlepsze „Kroniki Rodzinne” wybrane... W kwietniu br. z inicjatywy powiatu jarocińskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/19 i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszony został konkurs pt. „Kroniki Rodzinne. Udział jarociniaków w powstaniu wielkopolskim 1918/19 i odzyskaniu niepodległości”. Patronat nad konkursem, który skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, objął Wicestarosta Mirosław Drzazga.

20 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

SZKOŁY POWIATOWE POWYŻEJ ŚREDNIEJ W KRAJU i WOJEWÓDZTWIE

"Zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Jarociński prawie 84 %, a więc znacznie powyżej średniej zdawalności wyliczonej dla kraju i powyżej średniej zdawalności w województwie wielkopolskim" - mówi Mirosław Drzazga, Wicestarosta odpowiedzialny za sprawy oświatowe w powiecie jarocińskim.

16 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

W PANIENCE... TAKIE RYBY!

W ostatni weekend rozegrano zawody wędkarskie o Puchar Powiatu Jarocińskiego na zalewie w Panience (gm. Jaraczewo). Ryby brały i emocji nie brakowało... Po zakończeniu rywalizacji pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał uczestnikom - Starosta Teodor Grobelny, który prywatnie również jest zapalonym wędkarzem.

09 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

WŚRÓD LAUREATÓW

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 12 laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczennice, których praca została wyróżniona, pojadą na wyjazd edukacyjny na Litwę, Łotwę i do Rosji.

26 czerwca 2018
Oświata, sport i kultura

FRYZJERKI W BERLINIE

15 uczennic technikum usług fryzjerskich odbywało dwutygodniowe praktyki zawodowe w Berlinie w ramach projektu pt. „Nożyczkami przez Europę ”. Na ten cel nasza szkoła ze środków POWER pozyskała ponad 225 tysięcy złotych. Dziewczęta gościła niemiecka firma BERLINK zajmującą się planowaniem i zarządzaniem europejskimi projektami mobilności w różnych dziedzinach.

26 czerwca 2018
×