ŻEGLARSKIE ZMAGANIA

W minioną sobotę 29.09.2018 r. nad zalewem w Roszkowie odbyły się Regaty Zakończenia Sezonu Żeglarskiego Klubu Żeglarskiego "Wodniak" Jarocin i Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Regaty odbyły się m.in. pod patronatem honorowym: Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego, a Starostwo wsparło również imprezę finansowo, medialnie oraz rzeczowo.

03 października 2018

W PLANETARIUM

2 października 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie realizujący zajęcia matematyczno – przyrodnicze, w ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenia” pojechali na wycieczkę do Planetarium w Potarzycy.

03 października 2018

SCIENCE ON STAGE

W dniach 21-22 września na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie (krajowy etap Europejskiego Festiwalu Science on Stage. Uczniowie LO w Jarocinie: Piotr Łowczowski, Nikodem Walczak oraz Kacper Nowak w kategorii demonstracji zjawisk zajęli II miejsce w konkursie.

01 października 2018

HISTORYCZNE WARSZTATY

26 i 27 września br. 20 uczniów LO w Jarocinie uczestniczyło w XII edycji wykładów i warsztatów z historii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Powtórka przed..” - organizowanych przez Instytut Historii UAM w Poznaniu. Tematem wiodącym tej edycji była „Niepodległość w różnych epokach.”

01 października 2018

MAJĄ NOWĄ PANIĄ PREZES

Dzisiaj 27 września w Jarocinie odbył się Zjazd Rejonowy Polskiego Związku Rencistów i Inwalidów, podczas którego wybrano m.in. nowy zarząd i nowego prezesa... (na zdjęciu Starosta Teodor Grobelny wraz z nowo-wybraną Prezes panią Haliną Florczyk).

NOWY STAROSTA...?

Dzisiaj 27 września br. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Jaraczewie odwiedzili Starostwo Powiatowe w Jarocinie...

Oświata, sport i kultura

Nagrody WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku" wręczone!

25 września w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły "Wielkopolska Szkoła Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku", na którą zapraszali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

MEDIACJE W SZKOLE

26 września w jarocińskim ogólniaku kilkudziesięciu dyrektorów szkół oraz nauczycieli z terenu całego powiatu uczestniczyło w konferencji „Mediacje w szkole – uczenie się odpowiedzialności za własne życie i wspólnoty szkolnej”.

100% ZDAWALNOŚCI EGZAMINU MATURALNEGO 2018

Po raz pierwszy od wielu lat wszyscy maturzyści z jarocińskiego liceum, czyli 179 osób, zdali egzamin maturalny. Wyniki egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym z większości przedmiotów przekroczyły średnią powiatu, województwa i kraju.

SZKOŁA IMIENIA POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 1918/19

22 września to dzień, na który od dawna czekała cała społeczność szkolna ZSP nr 1 w Jarocinie. Istnieją wydarzenia, które zachowują się w pamięci na zawsze. Dzień nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 imienia Powstańców Wielkopolskich 1918/19 niewątpliwie do takich będzie należał.

25 września 2018

POMALUJ MÓJ ŚWIAT

POMALUJ MÓJ ŚWIAT - KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 15 października 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. Szkoły/Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Pomaluj mój świat – konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

20 września 2018

UCZNIOWIE ZŁOŻYLI HOŁD ZAMORDOWANYM POLICJANTOM

Reprezentacje trzech wielkopolskich szkół, w których funkcjonują klasy o profilu policyjnym, wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym na Litwę, Łotwę i do Rosji. Wyjazd był nagrodą dla laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, organizowanego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej

20 września 2018