NIE TYLKO LATAJĄCE KOMPANIE

„Nie tylko latające kompanie” to efekt kilkunastoletnich badań nad jarocińskim wkładem w Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 i wojnę polsko-bolszewicką. Książka daje możliwie pełny ogląd zaangażowania mieszkańców jarocińskiej małej ojczyzny w odzyskanie i utrzymanie przez Polskę niepodległości w latach 1918-1921. Książka została wydana dzięki środkom i zaangażowaniu Powiatu Jarocińskiego..

25 czerwca 2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

22 czerwca br. odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Tegoroczna przerwa w nauce potrwa dla uczniów, aż do 3 września, kiedy to nastąpi inauguracja kolejnego roku szkolnego.

25 czerwca 2018

WZRUSZAJĄCY FINAŁ PIĘKNEJ AKCJI

We wrześniu ubiegłego roku młodzież z jarocińskiego LO wzięła udział w akcji „BohaterON. Włącz historię”. Celem akcji było poznanie bohaterów walk o stolicę i sprawienie radości wiekowym już dziś powstańcom warszawskim.

MŁODZI ZDOLNI...

12 czerwca 2018 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Uczniowie ZSP nr 2 Maciej Bachorski oraz Bartosz Hołubowski wzięli udział w Gali Utalentowanych Wielkopolan, zorganizowanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

PRZEDSZKOLAKI I PIERWSZA POMOC

Uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ( profil: ratownictwo medyczne) uczyły dzieci z przedszkola „Marcinek” udzielania pierwszej pomocy.

WYSTAWA W KOTLINIE

19 czerwca br. w kotlińskim Domu Kultury otwarta została wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu pt.: "... Zaczęło się w Jarocinie".

20 czerwca 2018

POKAŻ NAM JĘZYK

14 czerwca 2018r odbył się drugi etap konkursu „Pokaż nam język” do którego zakwalifikowała się Julia Warkocka z klasy 2 LO a w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Finał odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. (na zdj.od lewej: Julia Warkocka i opiekun szkolnego etapu konkursu - Aleksandra Zwierzchlewska).

W SAMYM CZUBIE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 uplasował się na czwartym miejscu, a ZSP nr 1 na szóstym - w podsumowaniu Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

TĘGIE GŁOWY

14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Supermatematyk. Pierwsze dwa etapy odbyły się w ZSP1, a finał w Liceum Marii Magdaleny w Poznaniu.W kategorii klas drugich liceum pierwsze miejsce i tytuł Supermatematyka zdobyła uczennica klasy IIc LO w Jarocinie - Joanna Matuszak.

Oświata, sport i kultura

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM ?

W ZSP nr 1 – uczniowie wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam ?”.

MEDIATORKA

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły” odbyło się z absolwentką jarocińskiego LO Jolantą Kucharzak, radcą prawnym i mediatorką, która maturę zdała w 1981 roku.

ROWERY DLA NAJLEPSZYCH

XIX edycja powiatowego konkursu proekologicznego Śmieciom – STOP!, nad którym patronat objął Starosta Jarociński Teodor Grobelny. Głównymi nagrodami dla zwycięzców w konkursie były rowery miejskie.