otwórz widżet facebooka

Oświata, sport i kultura

Oświata, sport i kultura

FESTIWAL AKORDEONOWY W KOTLINIE już wkrótce

"Myślę że jak co roku festiwal zgromadzi w Kotlinie rzesze miłośników muzyki akordeonowej. Festiwal stał się tradycją naszego regionu. Mówiąc październik kojarzymy "akordeony w Kotlinie". Tak naprawdę Festiwal Akordeonowy w Kotlinie jest jedną z najstarszych cyklicznych imprez tego rodzaju w Polsce." - mówi Janusz Barański, organizator i pomysłodawca imprezy, a także Dyrektor Domu Kultury w Kotlinie. Festiwal został wsparty finansowo przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

17 września 2018
Oświata, sport i kultura

REGATY NA ZALEWIE W ROSZKOWIE już 29 września

29 września 2018 odbędą się Regaty Zakończenia Sezonu Żeglarskiego organizowane przez klub żeglarski "Wodniak" Jarocin. Zawody odbywają się pod patronatem Starosty Jarocińskiego.

17 września 2018
Oświata, sport i kultura

WYSTAWA MOBILNA

W pierwszych dniach września mobilna wystawa przygotowana przez Starostwo Powiatowe dla uczczenia 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego odwiedziła tym razem Gminę Jaraczewo.

07 września 2018
Oświata, sport i kultura

PATRIOT ROCK - 22 WRZEŚNIA 2018

22 września br. na terenie jarocińskiej jednostki wojskowej odbędzie się koncert PATRIOT ROCK; w koncercie wezmą udział m.in.: KSU, MAŁGORZATA OSTROWSKA, ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI, czy DAMIANA SYJONFAM.

22 sierpnia 2018
Oświata, sport i kultura

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO ORAZ 98. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ. Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.(na zdj. Jarociniacy biorący udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku).

13 sierpnia 2018
Oświata, sport i kultura

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 r. PAMIĘTAMY ! Był piąty rok wojny, ciepły sierpniowy wtorek 1944r. o godzinie 17.00 oznaczonej kryptonimem „W” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Ponad 40 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej wraz z oddziałami NSZ rozpoczęło natarcie na obiekty zajmowane przez Niemców w siedmiu obwodach Warszawy...

31 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

LEŻAKOWE KINO W KOTLINIE

Wszystkich miłośników X Muzy zapraszamy w sierpniu na KINO LEŻAKOWE w KOTLINIE

31 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

ŚWIĘTO PARÓWKI W JARACZEWIE

5 sierpnia br. w jaraczewskim parku kolejny raz spotkają się wszyscy smakosze serdelków na "Święcie Parówki". To już czwarta edycja tej imprezy...

31 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY O NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO Podobnie jak w latach poprzednich Konkurs adresowany jest do szerokiego grona miłośników fotografii i aktywnego wypoczynku wśród wielkopolskich atrakcji - zarówno tych turystycznych, przyrodniczych, jak i historyczno-kulturowych, by wziąć w nim udział wystarczy zgłosić swoją pracę konkursową (zestaw 3 fotografii) do jednej z trzech kategorii:

30 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

KRONIKI RODZINNE

Najlepsze „Kroniki Rodzinne” wybrane... W kwietniu br. z inicjatywy powiatu jarocińskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/19 i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszony został konkurs pt. „Kroniki Rodzinne. Udział jarociniaków w powstaniu wielkopolskim 1918/19 i odzyskaniu niepodległości”. Patronat nad konkursem, który skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, objął Wicestarosta Mirosław Drzazga.

20 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

SZKOŁY POWIATOWE POWYŻEJ ŚREDNIEJ W KRAJU i WOJEWÓDZTWIE

"Zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Jarociński prawie 84 %, a więc znacznie powyżej średniej zdawalności wyliczonej dla kraju i powyżej średniej zdawalności w województwie wielkopolskim" - mówi Mirosław Drzazga, Wicestarosta odpowiedzialny za sprawy oświatowe w powiecie jarocińskim.

16 lipca 2018
Oświata, sport i kultura

W PANIENCE... TAKIE RYBY!

W ostatni weekend rozegrano zawody wędkarskie o Puchar Powiatu Jarocińskiego na zalewie w Panience (gm. Jaraczewo). Ryby brały i emocji nie brakowało... Po zakończeniu rywalizacji pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał uczestnikom - Starosta Teodor Grobelny, który prywatnie również jest zapalonym wędkarzem.

09 lipca 2018
×