otwórz widżet facebooka

Otwarcie drogi powiatowej Zalesie-Osiek

Dodano 23 maja 2023, wpis archiwalny Otwarcie drogi powiatowej Zalesie-Osiek

Druga inwestycja drogowa, tym razem w Gminie Jaraczewo, została dzisiaj oficjalnie oddana do użytku!
Mowa o otwarciu zmodernizowanej drogi w wyniku realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej Zalesie – Osiek. 
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2.607.735,94 zł, a także dzięki dotacji celowej z budżetu Gminy Jaraczewo w wysokości 500.000,00 zł i dofinansowaniu z budżetu powiatu. 
Całkowita wartość robót wyniosła 4.582.574,15 zł.
W uroczystości udział wzięli m.in.: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Poseł na Sejm RP Jan Mosiński, Zarząd Powiatu Jarocińskiego w osobach Lidia Czechak, Katarzyna Szymkowiak oraz Mariusz Stolecki, Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo Dariusz Strugała, Radni Rady Powiatu Jarocińskiego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Jarocińskiego Janem Szczerbaniem, Radni Miasta i Gminy Jaraczewo, a także Prezes firmy DROBUD S.A. - Andrzej Siliński.
,,Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do przebudowy tej drogi. To właśnie dzięki tak wzorowej, efektywnej i merytorycznej współpracy, takie inwestycje mogą być realizowane z sukcesem" - mówiła Starosta Lidia Czechak w swoim przemówieniu. 

×