Państwowa Inspekcja Pracy w Tarcach

Dodano 28 grudnia 2010, wpis archiwalny
Przyszli absolwenci z dużym zainteresowaniem wysłuchali zwłaszcza tych przepisów, które dotyczyły podejmowania pracy, urlopów, wynagrodzeń oraz obowiązków pracodawców i pracowników, a także praw i odpowiedzialności. Od kilku lat Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi  w naszej szkole zajęcia dla uczniów i ich rodziców z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarce żywnościowej. W roku bieżącym postanowiliśmy poszerzyć współpracę o seminaria przygotowujące maturzystów do wejścia na rynek pracy – mówi dyrektor ZSP-B w Tarcach Sławomir Adamiak. Konsekwentnie bowiem chcemy realizować nasza misję, by ułatwić młodzieży start w dorosłe życie i nie kształcić bezrobotnych – dodaje dyrektor. Efektem dobrych kontaktów z Państwową Inspekcją Pracy, będzie zorganizowanie w ZSP-B w Tarcach w kwietniu 2011 roku Regionalnego Konkursu BHP, w którym wezmą udział najlepsze szkoły Regionu Wielkopolski Południowej.