Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Dodano 24 września 2014, wpis archiwalny Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Do partnerstwa na terenie Powiatu Jarocińskiego przystąpiły: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych OPUS, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie, Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Miś”, Spółdzielnia Socjalna Pasja, Jarocińska Spółdzielnia Socjalna, Zakład Aktywności Zawodowej Promyk, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jarocinie oraz Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi.

Uroczyste podpisanie dokumentu  odbyło się w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarocinie podczas konferencji poświęconej możliwościom dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie w latach 2014-2020. Zaproszeni eksperci przedstawili m.in. plany rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce i nowe źródła finansowania przedsięwzięć w tym obszarze. Konferencja była częścią regionalnych Dni Ekonomii Społecznej w 2014 roku. Organizatorami przedsięwzięcia byli Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi, Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.